Tema: futboll

Këto super ndeshje luhen sot (foto)

Kur lojtarët rrehen e bahen nervozë, kqyrini momentet interesante të vitit...

https://www.youtube.com/watch?v=6m3g_QsYfJ8

Mos i huqni momentet ma qesharake në futboll (video)

https://www.youtube.com/watch?v=9mbMiHecEKU&t=14s

Keshni me lot: Kqyrini 100 huqjet ma të mëdhaja në futboll!...

https://www.youtube.com/watch?v=JwB-5nReCsI

Mos i leni pa i lexue: Rekorde dhe kuriozitete të botës...

Historia e futbollit ka regjistrue shifra dhe fakte shumë interesante. Tue fillue nga golli ma i shpejtë, nga lojtari ma i gjatë dhe ma...

Sa asht i sigurt Botnori n’Rusi?

Autoritetet e sigurisë në Rusi po ndërmarrin të gjitha masat që Kampionati të kalojë pa incidente. Por të shtunën ndodhi një rast që paralajmëron...

“Mirë se vini në Botnor, aty ku dështimi kombëtar zgjon forca...

Gary Younge /The Guardian   Kur vetëvlerësimi i një vendi është shkatërruar në fushë, kombi i tij zakonisht hidhet në sulm për kërkimin e...

Ushtarët e Serbisë mposhtin KFOR’in në Bondsteel (video)

Forcat ndërkombëtare të NATO’s kishin luftue mes vete gjatë luftës së fundit në Kosovë, mbasi bashkësia ndërkombëtare kishte vendos me bombardue ushtrinë serbe e...