Tema: futboll

Serbët në panik, tuten se futbollisti kosovar mundet me ba shqiponjën...

Festimi i gollave me shqiponjë vazhdon me mbetë nji ankth për serbët. Tronditja që ata morën në Kampionatin Botnor 2018 me festimin e Granit Xhakës...

Qe kush asht ekipi ma i mire ne futbollin e femnave...

Favoritja për me fitue trofeun, Amerika, e ka mujt Holandën në finalen e Kupës së Botës ne Futboll per Femna, me rezultatin 2-0. Amerika e...

Kosovarja e çon Suedine ne çerekfinale!

Futbollistja Kosovare Asllani, e cila ka vjet qe luen per reprezentacionin e femnave te Suedise ne futboll, ka vazhdue me me bravurat e saj...

Nuk jemi vllazën me kosovarët, ata janë shumë ma të mirë...

Simbas analistit Gëzim Sinemati, ajo qe na ban mos me qene vllazen asht - futbolli! Sinemati, analisti sportiv, në emisionin “Procesi Sportiv” në Top Channel,...

Rita Ora tregon aftësitë e saj në fushën e futbollit, kqyreni...

Kangëtarja kosovare me famë botnore, Rita Ora, ka tregue së fundmi aftësitë e saj në futboll. Mundet me tingëllue e pabesueshme, por Rita ka qenë...

Momente që nuk përsëriten ma në futboll (video)

https://youtu.be/-ZuwTiCagI0

CAF Champions League, VAR’i nuk punon, njani ekip refuzon me luejt,...

Finalja ne CAF Champions League mes Esperance di Tunisia e Wydad Casablanca, e luejtun mbrame shenoi nji rekord ne futboll. Trofeu u dha pa prite...

Kur referat luejnë ma mirë se lojtarët (video)

https://www.youtube.com/watch?v=wy8tA0xRpIw

Rastet kur Cristiano Ronaldo ka hy si zavendësues dhe ka ndryshue...

https://www.youtube.com/watch?v=CV6WSNyrXpc&t=18s

Lojtarët me referët – Momentet ma qesharake në futboll (video)

https://www.youtube.com/watch?v=lQ2n6pXnlH8