Tema: futbolli

Artmotion dhe Shkelqim Devolli na bijnë futboll prej Serbie! Reagon ministri...

Kompania kabllore ‘Artmotion’ pronë e Shkelqim Devollit në mënyrë të kundërligjshme ka ble të drejtat televizive për transmetimin e Ligës së Kampionëve dhe Europa...

Prishtina spektakolare në Ligën e Europës, e fiton 3:0 pjesën e...

Prishtina ka ba nji punë fantastike në pjesën e parë tue shënue tri golla ndaj FC Europa, në ndeshjen e raundit preliminar në Ligën...

Kur krejt po flasin për Xherdan Shaqirin, ai sjellë rrefimin ma...

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka janë emnat ma të përfolun në Kupën e Botës që nga dita e Premte. Dyshja me prejardhje nga Kosova, kanë...

Kjo asht e jashtëzakonshme, 99.6 për qind e islandezëve e ndjeken...

Islanda padyshim se asht zbulimi dhe befasia ma e madhe e futbollit në vitet e fundit. Kombëtarja e Islandës mbas nji kampanje tejet të suksesshme...

Shihni Thaçin qysh i kallxon aftësitë e tij në futboll! (video)

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka publikue nji video në Facebook, ku shihet tue luejt futboll me kolegë. Videos, Presidenti ja ka bashkangjit nji shkrim,...

Era ‘zbulon’ diçka nga veshja për klipin e kangës së Kampionatit...

Asht konfirmue tashma që Era Istrefi ka me performue në Kampionatin Botnor 'Russia 2018'. Kangëtarja kosovare ka me knue përkrah dy yjeve të mëdhaj botnor Will...

Dikur merrej me futboll por tash ju len pa ‘frymë’ (foto...

Kur ishte ende adoleshente, cilësohej si nji nga futbollistet ma premtuese të futbollit amerikan të femnave, por sot nuk mund të thuhet e njajta...

S’ban pa i pa, këto janë 4 gjyqtaret ma seksi të...

Njerëzit që merren me futboll po shtohen dita ditës dhe në këtë masivitet po evidentohen gjithnji e ma shumë gjyqtaret femna, të cilat përpiqen...

Kjo asht ‘bomba’ seksi e cila e la futbollin, e ju...

Kur ishte ende adoleshente, cilësohej si nji nga futbollistet ma premtuese të futbollit amerikan të femnave, por sot nuk mund të thuhet e njajta...

Len futbollin 27-vjet, arsyeja duket e trishtueshme për Ryad Mahrez (foto)

Ai ishte nji prej lojtarëve kyç në arritjen e asaj që u quejt mrekullia e futbollit modern, titulli kampion i Leicester City në sezonin...