Tema: futbolli

video

Arbnor Morina flet për kampionatin vjeshtor në futbollin e Kosovës (emisioni...

Trajneri i Gjilanit Arbnor Morina ishte i ftuem ne Rrokum Sport te Agim Kasapolli. Ai ka fole per perfundimin e pjeses se pare ne 'Vala-Superligen'...

Limaj e Rama arrijnë marrëveshje për organizimin e ‘Kupës së Skënderbeut’...

Zavendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj në takimin e djeshëm më Kryeministrin e Shqipnisë, Edi Rama ka propozue organizimin e rregullt të "Kupës së Skënderbeut"...

Kjo asht gjyqtarja e cila i ‘tranoi’ krejt lojtarët e...

Në Brazil futbolli nuk asht vetëm nji lojë; asht nji pasion që “ndezet” edhe ma shumë nga detajet ma të vogla. Lojtarët e Desire dhe...

Kështu u djeg stadiumi i ekipit të njoftun të futbollit (video)

Stadiumi Hongkou i ekipit të njoftun kinez Shanghai Shenhua asht përfshi nga zjarri por fatmirësisht nuk raportohet për viktima. Ngjarja ndodhi në mëngjesin e sotëm rreth...

Paret e bajnë të veten, qe si i ka ndryshue këta...

Media spanjolle ‘AS’ ka publikue nji video të transformimit të disa futbollistëve përgjatë viteve. Me anë të asaj video, ‘AS’ përpiqet me kallxue se si...

10 talentët ma të mirë në futboll simbas FourFourTwo

Gazeta prestigjioze, FourFourTwo ka publikue nji listë me talentët ma të mirë në botë. Kjo asht lista: 1. Dele Alli (Tottenham) 2. Kingsley Coman (Bayern Munich) 3. Renato...

Trepça ‘89 e fiton derbin, edhe forcon kreun!

Trepça ’89 ka triumfue në derbi ndaj Trepçës tue mposht me rezultat 3:1. Lideri i Vala Superligës së Kosovës në Futboll, Trepça ’89 ka vazhdue...