Tema: futbolli

video

Video: Futbolli me robota, finalja Australi-SHBA

Australia dhe SHBA janë ekipet e robotëve që u përballën në finalen e garës së futbollit “Robocup Challenge” të zhvillueme në Kinë, si pjesë...

Ekipi i Feronikelit sjell nji risi në futbollin kosovar

Ekipi futbollistik Feronikeli ka hapë kanalin në Youtube dhe së shpejti ka me hap televizonin e parë si ekip futbolli në histori të futbollit kosovar. Simbas...

Prishtina u rikthehet fitoreve, po çka bani Feronikeli (Foto)

Prishtina ka marrë tri pikë në xhiron e dhetë të Vala Superligës së Kosovës, tue mposht 2:1 Trepçën. Mbas barazimit me Drenicën dhe humbjes prej...

E kaluemja dhe e sotmja, kështu ka evolue futbolli

Jeta ndryshon dhe evoluon me kohën. E njajta gja ka ndodhë edhe me futbollin, nji nga sportet ma popullor në botë. Futbolli i së...
visarymeriii

Reagon Visar Ymeri, çka thotë tash për përfaqësuesen e Kosovës!

Visar Ymeri, kreu i Vetëvendosjes, mbramë nuk e perëmendi fare përfaqësuesen e Kosovës, e cila po zhvillonte ndeshjen historike ndaj Finlandës. Për këtë, Ymeri mori...

Momenti i dhimbshëm kur Neymar ka mujt me lanë futbollin!

Braziliani Neymar ka kallxue për gazetën italiane “ La Gazzetta dello Sport” momentet ma të dhimbshme të karrierës së tij. Ai ka thanë se lendimii në...

Donald Tusk hajgare me Anglinë, por ban nji gafë!

Lideri i Bashkimit Europian, Donald Tusk, talli Anglinë mbas humbjes së turpshme 2-1 me Islandën, por bani nji gafë. Mbasi përfundoi ndeshja, ai postoi nji...

A ka ardhë fundi i Messit? Kjo ishte deklarata e tij...

Mbas vendimit të Messit për me i dhanë fund karrierës si futbollist i Argjentinês, kanë reague mediat latine. Ato e kanë sjellë “në skenë” nji...

Sonte nxet edhe me futbollin, rikthehen 3 super ndeshje!

"Euro 2016" sot rikthehet me tri ndeshje speciale të fazës së 1/8'tës së finales. Zvicra e shqiptarëve përballet me Poloninë tue fillue nga ora 15:00. Shaqa...
video

Reklama frymëzuese e Maradonës: Dashnia mundet me pshtue futbollin

Nji reklamë frymëzuese dy minuta, në gjuhë spanjolle, asht shfaqë me protagonist legjendën e futbollit, Diego Armando Maradona. Nji burrë i quejtun Noa, nji ditë...