Tema: futbolli

kosfifa

Futbolli i Kosovës me sy nga Mexiko!

Përveç n'arsim, shendetësi, kulturë e jetë t'organizueme, regjimi serb privoi kosovarët me luejtë edhe futboll. Për këtë arsye, gjatë viteve të 90'ta, kosovarët luejtën n'ara,...

Mata: Futbolli asht kthye në biznes, preferoj me fitue ma pak

Sot futbolli nuk asht vetëm sporti ma i dashun në botë, por asht edhe nji biznes ku investohen shuma marramendëse paresh, ku ata që...

Qe qysh u sulmue gjyqtari mbas porte n’Turqi

Futbolli turk njolloset perseri prej dhune. Në sfidën e së Diellës mes Trabzonsporit dhe Fenerbahçes ka ndodh nji episod shokues. Gjatë gjithë takimit në stadium...
Johan Cruyff

Vdes legjenda e futbollit Johan Cruyff

Ka vdek në moshën 68 vjeçare legjenda e futbollit botnor, Johan Cruyff. Ish legjendari holandez vuente nga kanceri, sëmundje e cila mbrenda pak muejsh ja...