Tema: fyemja

Djuric vazhdon me na fy: Qe qysh i quen shqiptarët

Drejtori i të ashtuquejtunës Zyrë e Kosovës, Marko Djuric, edhe sot ka vazhdue m’i fye shqiptarët e Kosovës. Dje, ai shqiptarët i kishte quejt...

Serbët në Leposaviq për pak me rreh kundërshtarin e Vucic’it, kqyreni...

Lideri opozitar i Aleancës për Serbinë, Dragan Gjilas, me mbështetësit e tij, asht pritë shumë keq sot në Leposaviq. Ai, në nji vizitë të paparalajmërueme,...

Gjykata e Strasburgut: Fyemja e Profetit Muhammed nuk asht liri e...

Gjykata Europiane për të Drejtat e Njeriut (GJEDNJ) vendosi me 25 Tetor të këtij viti se fyemja e Profetit Muhammed tejkalon kufijt e lejuem...

Në prag të vizitës së Vucic’it në Kosovë, kështu Vulin fyen...

Ministri serbi Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, tha sot se institucionet e Prishtinës nuk duhen me mendue me zbatue forcën ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic,,...

Zyrtarja koreane e fyen Pence, i jep këtë epitet!

Duket se mbas 'pranverës' mes SHBA've dhe Koresë së Veriut asht rikthy retorika e ashpër. Mbas lajmit se takkimi Trump-Kim Jong mundet me dështue, zyrtarët...

S’ban pa e ngue këtë video, Gashi e fyen keq Halitin!

Nji përplasje verbale ka ndodh në mes të kryesuesit të seancës së Kuvendit, Xhavit Halitit dhe deputetit të LDK's, Arben Gashit. Derisa ky i fundit...

Deputetja e VV’s e fyen Veselin: Gazin në gojë ta kisha...

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku ka kritikue ashpër Kryetarin e Kuvendit Kadri Veselin për shamjen që ky i fundit i kishte ba deputetit,...

Me fyemje ndaj Kosovës, Partizani e mposhti Skenderbeun në Beograd (video)

Partizani i Beogradit e ka fitue përballjen e dytë ndaj Skënderbeut të Korçës. Skuadra serbe ka mposht 2:0 skuadrën nga Korça, në ndeshjen e vlefshme...

Nisin ofendimet e serbëve për Kosovën në Beograd (video)

Ashtu siç pritej, atmosfera në të cilën ka me luejtë Skënderbeu në Beograd ka dalë përtej kornizave të lojës. Tifozët e Partizanit të Beogradit me...

Rama i fyen keq gazetarët në Shqipni (video)

“Ju flisni përçart, ju jeni të pashkollë. Unë ju përgjigjem juve si ma do e bardha zemër. Shihni si pyesni? Pyetje asht kjo? Po...