Tema: fyemja

Rama i fyen keq gazetarët në Shqipni (video)

“Ju flisni përçart, ju jeni të pashkollë. Unë ju përgjigjem juve si ma do e bardha zemër. Shihni si pyesni? Pyetje asht kjo? Po...

Kryeshefi i Agjencisë së shtetit fyen minoritetin që kërcënoi me votë...

Kryeshefi Egzekutiv i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit, Ilir Morina komunitetit egjiptianë në Kosovë i asht drejtue me termin fyes “Gabel”. Këtë zyrtari shtetnor e...

De Niro e ‘godet’ Trump’in: Ai gojën e ka veç me...

Donald J. Trump nuk e ka besimin e nji prej legjendave botnore të Holliwoodit, Robert de Niros. Megjithëse do të dëshironte me qenë gabim, aktori...

E thotë Pacolli: Ndihem i fyem nga LDK!

Kryetari i AKR's, Behgjet Pacolli derisa ka thanë se foltorja e Kuvendit sot asht përdor për fyemje, shamje dhe fushatë, ka rikonfirmue se ka...

Degradon debati PDK-VV, Ismaili e fyen randë Musliun

Ka degradue debati në mes zyrtarëve të PDK's dhe Vetëvendosjes, tue e que debatin në nji nivel tjetër, atë të fyemjeve. Deputeti i VV's Fisnik...

Djuric e fyen randë Haradinajn

Drejtori i Zyrës për Kosovë, Marko Djuric, ka thanë se Ramush Haradinaj çdo ditë e ma shumë po e kërcënon Serbinë me deklaratat e...

Nëse e fyeni Presidentin ose Kryeministrin e Kosovës, qe sa vjet...

Komisioni që ka themelue presidenti Hashim Thaçi për ndryshimin e Kodit Penal dhe të Procedurës Penale, parasheh dënime të randa për ata që fyejnë...

Kjo asht gjuha skandaloze e Sekretarit të ITU’s, qysh e fyen...

Qeveria e Serbisë, respektivisht ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit, Rasim Lajic para disa ditësh i asht ankue ITU's mbasi kjo e fundit vendosi...

Presidenti filipinez: Obama, shko n’dreq t’mallkuem!

Presidenti filipinez Rodrigo Duterte i ka thanë kolegut amerikan Barack Obama se “mundet me shkue n'dreq t'mallkuem". Duterte ka vazhdue me kritika në llogari të...

Mali i zi tërheq nga tregu fjalorin ku ofendoheshin shqiptarët (Foto)

Kryesia e Akademisë së Shkencave dhe Arteve e Malit të Zi ka tërheqë nga shitja nji fjalor të diskutueshëm të gjuhës malazeze.] Fjalori, i cili...