Tema: gazeta

Die Presse: Video-skandalet nganjiherë nuk i bajnë keq karrierës, kqyreni Ilir...

Gazeta e madhe austriake Die Presse ka analizue në nji shkrim të saj incidentet me videopërgjime, mbas skandalit që plasi me zv.kancelarin austriak dhe...

Gazeta spanjolle ban thirrje që Spanja me njoftë Kosovën

Qeveritë e njimbasnjishme spanjolle, pamvarësisht përkatësisë së tyne politike, e kanë trajtue çashtjen e Kosovës nga prizmi i ngushtë i Katalonias. Rezultati i kësaj ka...

Gazeta zvicrane i jep ‘shuplakë’ Kosovës: Keni arsimin ma të keq...

'Neu Zurcher Zeitung', gazeta e njoftun zvicrane, ka publikue nji artikull nëpërmjet të cilit kritikon ashpër arsimin në Kosovë. ”Shkollat ma të këqija në Europë”,...

Vrasja e Khashoggi’t, këshilltari i Erdogan: Trupin e gazetarit e tretën...

Nji zyrtar i naltë turk i cili asht edhe këshilltari presidencial Erdogan, Yasin Aktay, beson se trupi i Jamal Khashoggi u tret me acid...

AP shkruen se qysh Kuvendi s’po mundet me ndalë Thaçin me...

Për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë dhe arritjen e nji zgjidhje përfundimtare mes dy vendeve po merren dhe po shkruejnë gati se të gjitha...

Gazeta gjermane shkruen për korrupcionin dhe haraçin në Podujevë

Nji faqe të tanë e gazetës së njoftun gjermane “Presswocche” e ka zanë sot rasti i Sami Bulliqit i cili e ka quejt të...

Sulmohet redaksia e gazetës, ma s’paku 4 të vramë në SHBA...

Disa persona janë qëllue për vdekje, e disa të tjerë janë plagos gjatë nji serie të shtënash masive të kësaj të Ejte, në selinë...

Sulmi, kombi i bardhë përplaset në zyrat e gazetës holandeze (foto-video)

Zyra qendrore e gazetës holandeze De Telegraaf u godit nga nji kombi herët në mëngjes. Policia flet për nji sulm të qëllimshëm por fatmirësisht nga...

Gazeta irlandeze: Këto banda kriminale e kontrollojnë Veriun e Kosovës

Gazeta irlandeze 'The Irish Times' i ka kushtue nji artikull të veçantë gjendjes në Veriun e Kosovës mbas vrasjes së Oliver Ivanovic'it. Veriu i vendit...

Nji rrëfim ndryshe i Behgjet Pacollit për gazeten italiane (video)

Nga Ana Oxa te Boris Yeltsin, Behgjet Pacolli e ka rrëfy të gjithë sagën e vet në nji intervistë dhanë “Corriere della Sera”-s, ku...