Tema: gazeta

Gazeta zvicrane shkruen për pushimet e shtrejta të Kryeministrit dhe varfninë...

Gazeta zvicerane 'Blick', ka shkrue për pushimet luksoze të Kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, në Shën Moritz të Zvicrës. Në artikull shkruen se si Haradinaj...

Hoxhaj për gazetën vieneze kallxon kur ka m’u ratifikue Demarkacioni (foto)

Ish-Ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj në nji intervistë për nji të përditshme austriake ka thanë se marrëveshja për kufinin me Malin e...

Qe qysh e përshkruen gazeta gjermane Kryeministrin Haradinaj

Detyrat ma urgjente të Qeverisë së re të Kosovës janë negociatat me Serbinë për normalizimin e marrëdhanieve. Kështu shkruen e përditshmja gjermane “Sueddeutsche Zeitung”. Gazeta vë...

Gazeta holandeze sulmon keq ambasadoren shqiptare, kjo asht arsyeja!

‘De Telegraaf’, gazeta ma madhë në Holandë, ka botue sot nji shkrim për intervisten e Ambasadores se Shqipnise në Holandë, ku ajo mohoi ekzistencen...

Kritikuen Erdogan’in, gjykata kërkon 43 vjet burg për stafin e gazetës

Disa punonëtorë të gazetës opozitare, Cumhuriyet, në Turqi u liruen nga burgu të Shtunën me nji vendim gjyqësor, ndërsa katër të tjerë mbetën në...
Zgjedhjet Lokale

Televizioni francez: Kosova voton, Gjykata Speciale dhe korrupcioni në mendje

“Kosova voton të Diellën për nji parlament të ri që ka me pasë për detyrë të merret me marrëdhaniet me Serbinë, korrupcionin endemik, si...

Spanjollja ‘Marca’: Në Shqipni u dha penalltia ma e çuditshme (video)

Referi i ndeshjes Shqipni-Izrael ka habitë të gjithë, madje dhe mediat spanjolle. Gazeta “Marca” i ka cilësue si “katër minuta të çmenduna”, në të cilën...

10 talentët ma të mirë në futboll simbas FourFourTwo

Gazeta prestigjioze, FourFourTwo ka publikue nji listë me talentët ma të mirë në botë. Kjo asht lista: 1. Dele Alli (Tottenham) 2. Kingsley Coman (Bayern Munich) 3. Renato...

Gazeta spanjolle AS publikon fotot e nxeta të Bleona Qerretit (foto...

Kangëtarja e njohun shqiptare Bleona Qerreti mbas famës që ka fitue në revistat prestigjoze të Showbiz me fotot e saj hot, këtë herë ajo...