Tema: gazeta

Turqia arreston kryeredaktorin e gazetës Cumhuriyet

Autoritetet turke kanë arrestue kryeredaktorin e gazetës opozitare laike, Cumhuriyet. Gazeta ka konfirmue në web-faqen e saj se kryeredaktori Murat Sabuncu dhe nji kolumnist i...

Mediumi beogradas: Rusët paralajmërojnë se Thaçi dhe NATO po pregaditin nji...

E përditshmja serbe e kontrollueme nga shërbimi sekret serb “Informer” raporton se “krimineli i luftës dhe presidenti i të vetëshpallunës Kosovë, Hashim Thaçi, në...

Mediumi norvegjez shkruen për heroin e Kosovës, ish lojtarin e tyne

Mediat në Norvegji kanë shkrue për ndeshjen historike të Kosovës kundër Finlandës. Ato e kanë cilësue si ndeshje shumë të mirë të Kosovës qysh në...

Erdogan vazhdon arrestimet: Kësaj radhe 47 gazetarë!

Mbas arrestimit të ma shumë se 40 gazetarëve gjatë ditëve të kalueme në Turqi edhe gjatë ditës së sotme gjykata ka lëshue urdhën-arresti për...
video

Rumunët: Himni shqiptar, ish-himni ynë i ’75’s. Ngoni dy himnet!

Gazeta rumune Adevarul, ka publikue nji kangë të vjetër patriotike rumune, e cila ngjan shumë me Himnin e sotëm Kombëtar të Shqipnisë. Simbas gazetës, Shqipnia...
izraelkosovo

Israel Hayom, gazeta izraelite qe çka shkruen për Kosovën!

Deklaratat e presidentit Hashim Thaçi, se ai dëshiron të jetë presidenti i parë që do të vizitojë shtetin e Izraelit, kanë ngjall debat të...