Tema: gent cakaj

Baton_Haxhiu

Baton Haxhiu mohon se e ka propozu Cakajn per Minister te...

Analisti Baton Haxhiu sqaroi në emisionin "Opinion" me Blendi Fevziun, raportet e tij me Gent Cakajn, i propozuem nga Edi Rama për Ministër i...

Meta s’mundet me ndalë – Edi Rama e ka gjetë formulën...

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka zyrtarizue sot se ai ka me qenë ministri i Jashtëm i Shqipnisë, kjo mbas pengesës së madhe që...

Arsyetimi kot i Ilir Metës – DSIK i përgjigjet atij: Gent...

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuem thotë se Gent Cakaj asht pajisë me çertifikatë sigurie në përputhje të plotë me kërkesat e legjislacionit...
caka

Çka thoshte Gent Cakaj për bashkimin Kosovë – Shqipni?

Gent Cakaj në Nandor të vitit të kaluem kishte folë rreth bashkimit eventual të Kosovës dhe Shqipnisë. I pyetun se a duhet bashkue Kosova me...

Jo vetem Meta, po edhe ish-presidenti Topi: Ministri i Jashtëm duhet...

Ish-presidenti i Shqipnisë, Bamir Topi, ka komentue përplasjet ndërmjet Ramës dhe Metës për mosdekretimin e Gent Cakajt. LIVE me studion ‘Open’ ne Top Channel, Topi...

“Baton Haxhiu të shpallet non grata ne Shqiperi”

Deputetja e partise se Ilir Metes (LSI), Floida Kërpaçi, deklaron se kushdo përtej kufijve që ndërhyn në punët e Shqipnisë duhet të shpallet non...

Migjen Kelmendi: Genti ne kafazin me ‘kafshet politike’ te Shqipnise

          Migjen Kelmendi   Nji ide shume fisnike, dashamirese, vizionare e Kryeministrit te Shqipnise Edi Rama dhe keshilltarit te tij te pashpallun, Baton Haxhiu, qe t'u...

Rama: Nuk e zgjodha Cakajn pse asht kosovar, po qe pse

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka thanë se Gent Cakajn, nuk e ka zgjedhë pse asht kosovar, por për shkak se simbas tij, ai...
caka

Gent Cakaj ishte anëtar i Vetëvendosjes, por lexoni reagimin e ish-partisë...

Lëvizja Vetëvendosje me anë të nji njoftimi ka ba të ditun se Gent Cakaj ka qenë i anëtarëruem në këtë parti. Në shkrimin e publikuem...

Ky asht Ilir Meta i vertete, qe po i shet moral...

Në vitin 2011, në mediat n'Shqipni ishte publikue përgjimi ndaj Ilir Metës, në atë kohë Zv/ministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme. Në videon 12...