Tema: gent cakaj

Cakaj flet për Kosovën në 70 vjetorin e themelimit të Këshillit...

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme në Qeverinë e Shqipnisë, Gent Cakaj, me rastin e 70 vjetorit të themelimit të Këshillit...

Ditmir Bushati ia kopjon fjalimin Gent Cakajt

Në nji hulumtim që ka ba së fundmi Gazeta “Shqip” online, ish-ministri i Jashtëmi Shqipnisë, Ditmir Bushati, ka nisë me shitë platforma dhe ide...

Cakaj: Katër shtyllat e bashkëpunimit Shqipni-Kosovë

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme te Shqipnise, Gent Cakaj, i cili prej Prishtine u ftue me ju bashkue ekipit ministror...

Thaçi, Rama, Cakaj e Pacolli drekojnë bashkë në Berlin, dakordohen para...

Kanë mbetë edhe pak orë deri në fillimin e Samitit të Berlinit. Por, liderët shqiptarë tashma janë ba bashkë. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri...

Gent Cakaj paralajmëron Blerim Devollin dhe Rrahim Pacollin

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, iu bani thirrje disa prej konsujve të nderit që veprojnë në Shqipni, me u dorëzue targat e...

Cakaj: Kam me emnue diplomatë kosovarë në shtetet që s’e njohin...

Diplomacia shqiptare pritet me nis nji ofensivë për me mbrojte Kosovën ndaj lobimit kundra saj që po e ban Serbia. Ministri i Jashtëm i Shqipnise,...

Gent Cakaj: Jam krenar që isha pjesë e VV, e shumë...

Ministri i Jashtëm i Shqipnise, i cili asht ekspert i derguem prej Kosove, Gent Cakaj, ka fole në emisionin ‘Opinion’ me Blendi Fezviun, për...

Gazetarja në Shqipni tenton me nënçmue Gent Cakajn, por e pëson...

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipnisë, Gent Cakaj, i ftuem në “Mbrëmje Ide” ka pasë nji përplasje me gazetaren Mirela Milori. Kjo e fundit...

Gent Cakaj shkarkon edhe Blerim Devollin nga pozita e Konsullit të...

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipnisë, Gent Cakaj, ka vendosë për shkarkimin e Blerim Devollit nga pozita e Konsullit të Nderin...

Gent Cakaj shkarkon Rrahim Pacollin nga pozita e konsullit të nderit...

Ministri i Jashtëm i Shqipnisë, Gent Cakaj, ka shkarkue biznismenin Rrahim Pacolli nga pozita e konsullit të nderit të Republikës së Shqipnisë në Kosovë,...