Tema: Gjykata Speciale

Ky asht luftari i radhës i UÇK’s që ftohet nga Gjykata...

Gjykata Speciale po vazhdon me ftesat për m’i intervistue ish drejtuesit dhe ish ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. I fundit që asht thirrë asht...

Asamblisti i LDK’s intervistohet si i dyshuem nga Specialja, jep detaje

Bashkim Ndrecaj, asamblist i LDK's në Suharekë e ka përfundue sot intervistimin nga Prokuroria e Specializueme në Hagë. Ai ftesën për m’u paraqitë në Hagë...

Veseli: Isha n’hava kur u publikue lajmi se gjoja qenkam në...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në nji intervistë për Periskopin, ka folë lidhun me lajmin e publikuem në media, se ai ishte...

Rrecaj: Jam avokat i dy të ftuemve që këtë muej kanë...

Tahir Rrecaj, avokati i akredituem nga Gjykata Speciale, i cili ka mbrojtë ish-komandantin e UÇK's, Nazif Mehmetin, i njoftun si komandant “Dini”, ka ba...

Nuhi Bytyçi konfirmon se ka marr ftese nga Gjykata Speciale

Ish-gazetari, Nuhi Bytyçi, asht deklarue rreth ftesës së Gjykatës Speciale. Bytyçi permes nji deklarate ka mohue se ka marr ftese zyrtare me shkrim nga Gjykata...

Gjykata Speciale i çon ftesë ushtarit të Azem Sylës

Nji nga udhëheqësit e Njisisë Speciale të Shtabit të Përgjithshëm, Mendim Daka, i njoftun me nofkën “Sharri” asht ftue nga Gjykata Speciale. Thotë se...
hashim thaçi

Thaçi: Nuk i tutemi Speciales, kemi me triumfue me dinjitet

Kosova dëshiron që Britaninë me pa në Bashkimin Europian. BE pa Britaninë nuk kishte me qenë e njajta. Ky asht konstatimi që presidenti i vendit,...

Tash e tre ditë Specialja po e interviston si të dyshuem...

Sot asht dita e tretë me radhë që Rrahim Hashimi po intervistohet nga Gjykata Speciale. Nënkryetari i OVL UÇK's, Nasim Haradinaj, ka ba të ditun...

Deputeti i AAK’s u ftue në Hagë si i dyshuem, mbrohet...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Blerim Kuçi, asht mbrojtë në heshtje, gjatë marrjes në pyetje nga Zyra e Prokurorit të Specializuem të Gjykatës Speciale. Kuçi,...

A e ka dërgue Specialja ftesën e dytë për komandant “Molla...

Remzi Shala i njoftun si komandant “Molla e Kuqe” qe katër muej asht në ikje dhe nuk dihet për vendndodhjen e tij, kohë kjo...