Tema: greqi

Nana e dy femive nxinet me hiç ma pak se 35...

Policia greke ka arrestue shtetasen shqiptare Kostandina Mata n'Igumenicë. 25-vjeçarja Mata po udhetonte me dy femite e saj kur policia e ndaloi dhe sekuestroi 33...

Pse shembulli Maqedoni-Greqi asht i mire edhe per Kosove-Serbi

Zv/kryeministri për Çashtje Europiane në Qeverinë e Maqedonisë Veriore, Bujar Osmani, ka ba thirrje që Kosova dhe Serbia me marr mësim nga Maqedonia dhe...

“Tranohet” shqiptari në Greqi, heq teshat dhe kqyreni çka ban në...

Njo video humoristike na vjen nga Greqia, e cila asht gjithashtu nën diktatin e motit të keq dhe reshjeve të borës. Në Evia, që asht...

Vrahet nji 18-vjeçar shqiptar në Greqi

Nji shqiptar 18-vjeçar, asht vra me armë zjarri mbramjen e djeshme në Greqi. Identiteti i tij ende nuk asht publikue nga autoritetet greke. Ngjarja ka ndodh...

Greqi-Maqedoni, mbas 10 vjetesh rikthehen fluturimet ajrore

Mbas ma shumë se nji dekadë pa lidhje të drejtpërdrejtë ajrore, Greqia dhe Maqedonia kanë lanë mbas shpine bllokadën e fundit të aviacionit në...

Sherr mbas vrasjes së ekstremistit, plagosen me sende të forta shqiptarë...

Nji grindje mes shqiptarëve dhe grekëve ka ndodh në Athinë mbas debateve në rrjetet sociale për egzekutimin e ekstremistit grek nga RENEA. Kjo erdhi mbasi...

Nxehen gjaknat, sherr mes grekëve dhe shqiptarëve, 6 te plagosun në...

Gjashtë persona, shqiptarë dhe grekë, kanë mbet të plagosun mbas nji sherri me thikë në orët e para të mëngjesit të sotëm. Simbas mediave greke,...

Greqi: Alarm për bombë, evakuohen punëtorët e Ministrisë së Jashtme

Nji pako e dyshimtë ka alarmue Ministrinë e Jashtme greke. Policia u ngrit në kambë, mbasi punëtorët e sigurisë vunë re pakon e dyshimtë. Mbas alarmit...

Tërmet i fortë në Greqi, tmerrohen gazetarët live në emision (video)

Nji tërmet i fortë goditi Greqinë në mëngjesin e së Premtes, por nuk u raportue për damtime apo lëndime të mëdhaja në njerëz. Porti kryesor...

Turp kombëtar, media shqiptare të pagueme prej Athine

Spartak Ngjela     Portale dhe gazeta shqiptare të paguara nga Athina zyrtare, për antishqiptarizëm. Turp kombëtar! Dhe mos mendoni se kjo është një sëmundje e re antishqiptare...