Tema: grueja

Historia e grues që u shnosh nga kanceri pa kimioterapi, mbush...

Nji diagnozë e kancerit len njeriun pa shpresë, por nji trajtim inovativ e ka rivendosë besimin e mjekëve dhe, mbi të gjitha, të pacientëve. Mbasi...

Sulmoi gruen rome, merret ky vendim ndaj të mitunit

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovue kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të pandehurit të mitun B...

U tha që asht në mbrojtje të shtetit, por gruen rome...

Sërish asht sulmue fizikisht grueja e komunitetit rom, kësaj here në Ferizaj. Pardje, ajo u sulmue në Lipjan. Shteti dje tha se e mori në...

Merret ky vendim për gruen “misterioze”

Mbas rastit të djeshëm me gruen rome, e cila në rrjete sociale u prezentue rrejshëm si keqbamëse dhe mandej u sulmue edhe fizikisht nga...

Flora Brovina iu përgjigjet kritikëve lidhun me publikimin e fotografisë, jep...

Deputetja e PDK’s, Flora Brovina, ka deklarue se fotografinë e publikueme sot ku shihen disa ushtarë serbë tue dhunue nji grue shqiptare në luftë,...

Harron kamerat dhezë, kap gruen tue e tradhtue me mikun e...

Nji burrë në Kinë u njoftue se kapi bashkëshorten e tij, me të cilën kishte 20 vjet martesë, tue e tradhtue me mikun e...

Nji grue kcen nga kati i pestë në Ferizaj (video)

Nji tentim vetvrasje ka ndodhë para pak minutash në Ferizaj. Nji femën ka kcye nga kati i pestë i ndërtesës. Mbasi kishte kërcënue për disa minuta...

Kosovarja e rikthyeme nga ISIS në Kosovë: Jam martue 3 herë,...

Grueja e kthyeme në Kosovë nga Siria, asht martue tri herë. Dy burra iu vranë, ndërsa të tretin e ka në burg. Simbas avokates, kjo...

E pabesueshme: Grueja çohet nga koma mbas 28 vjetësh

Nji grue në Lindjen e Mesme asht çue papritun mbasi qëndroi në koma për 28 vjet. Munira Abdulla pësoi damtim të randë të trunit në...

Kjo grue preket nga nji smundje e rrallë, ka me ju...

Nji grue në Kinë asht tue çuditë botën mbasi ka nji lloj smundje të rrallë ndigjimi që e ban atë të paaftë me i...