Tema: haga

Tri goditjet për me ndal Kadri Veselin: Haga, foto e rreme...

Këshilltari politik i kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli, Blerim Latifi, thotë se shefi i tij së fundmi ka marrë tri goditje jo të rastësishme. Shkrimi...

Ushtari i UÇK’s që prishi ceremoninë në Dubravë: Dikur dëshmonte në...

Shefqet Kabashi, dëshmitari i njoftun në rastin e gjykimit të kryeministrit Ramush Haradinajt në Hagë, u mundue me prishë ceremoninë e 20 vjetorit të...

Asamblisti i LDK’s, Bashkim Ndrecaj, niset për në Hagë (foto)

Asamblisti nga radhët e LDK's në Suharekë, Bashkim Ndrecaj asht i ftuemi i radhës nga Gjykata Speciale. Ndrecaj para pak minutash asht nisë për në...

Ish-ushtari i UÇK’s niset për në Hagë, nuk pranon avokat për...

Nji tjetër ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Ahmet Rrahmanaj, asht nisë sot për në Hagë ku ka me u intervistue nga Prokuroria...

Veseli u kthye mbramë në Kosovë: S’kam qenë në Hagë, të...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherit lider i PDK's, Kadri Veseli, asht kthye mbramë në Kosovë. Mëngjesin e së Shtunës ai asht pa në takim...

Veseli sqarohet edhe në Facebook: S’asht marre e as kiamet me...

Kryeparlamentari, Kadri Veseli, ka reague edhe në Facebook për me sqarue opinionin publik se s’ka naj ftesë nga Gjykata Speciale e as nuk gjendet...

Kriminelit Karadžić i konfirmohet denimi me burg të përjetshëm

Gjykata për Krime e Kombeve të Bashkueme në Hagë ka refuzue apelin e fundit të ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karadzic, tue thanë...

Thaçi mundet me u ftue nga Haga!

Gazeta austriake “Der Standard”, i ka kushtue nji artikull Gjykates Speciale dhe ndryshimit te kufinit mes Kosoves dhe Serbise. Ne artikull thuhet se Serbia ka...

DW: Si funksionon Gjykata Speciale e Kosovës në Hagë?

Deutsche Welle   Java e dytë e janarit 2019 mund të ishte edhe një javë e zakonshme për stafin e Zyrës së Prokurorisë së Specializuar, të...

Nji tjetër ish-komandant i UÇK’s ftohet për intervistë në Hagë (foto)

Ish- komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Rajoni i Rahovecit, Ismet Tara, me nofkën Hoxha, ka pranue ftesë nga Gjykata Speciale për me...