Tema: hapja

PDK sot hap Konventën zgjedhore

Me fillim nga ora 18:00 Partia Demokratike e Kosovës ban sot hapjen e Konventës zgjedhore në Prishtinë. I pranishëm në hapjen e Konventës ka me...

Hapen kutitë, nis votimi për emnin e Maqedonisë

Në orën 7:00 janë hap zyrtarisht kutitë e votimit për referendumin për çashtjen e emnit të shtetit, të cilat kanë me qenë të hapuna...

Scott për ndryshimin e kufijve: Krejt çashtjet janë të hapuna

Ambasadori amerikan në SHBA, Kyle Scott, ka thanë sot se nji zgjidhje e përhershme mes Kosovës dhe Serbisë asht ende e arritshme, dhe se...

Hapet salla e dytë e Kardiokirurgjisë

Sot bahet hapja e sallës së dytë të Kardiokirurgjisë dhe Kujdesi Intensiv i dytë i Kardiokirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Në hapje...

NATO merr vendim për dy seli të reja, zbuloni vendet!

Sekretari i Përgjithshëm i NATO's, Jens Stoltenberg, njoftoi se NATO ka me hapë selitë e reja në Shtetet e Bashkueme dhe Gjermani. Komanda e Përbashkët...

Rama për ARD: Shqipnia meriton hapjen e negociatave!

Kryeministri Edi Rama vlerëson mbështetjen e Austrisë në çdo moment kyç që ka kalue Shqipnia tue e konsiderue si nji partner të fortë në...

Miratohet edhe rezoluta për hapjen e kufinit mes Kosovës dhe Shqipnisë

Kuvendi i Kosovës ka miratue rezolutën për hapjen e kufinit mes Kosovës dhe Shqipnisë. Me 73 vota për, asnji kundër dhe asnji abstenim, asht miratue...

Mbetet e hapun mundësia për takimin Trump-Kim Jong-un

Nuk asht e qartë nëse ka me u zhvillue takimi i planifikuem mes udhëheqësit koreanoverior Kim Jong-un dhe Presidentit amerikan Donald Trump. Zyrtarë të naltë...

Qe qysh u ba hapja e ambasadës së re të SHBA’ve...

Nji delegacion amerikan, tue përfshi zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë, hapën zyrtarisht të Hanën ambasadën e SHBA've në Jeruzalem, tue i dhanë Izraelit nji...

Lëvizje ‘befasuese’ mes dy Koreve, hapen mes tyne linja telefonike

Në atë që mund të shihet si edhe nji hap tjetër historik drejt normalizimit të marrëdhanieve mes dy koreve, këto dy vende kanë hap...