Tema: haradinaj

Dacic: Trump, Merkel, Macron, Mogherini, të gjithë dridhen dhe askush s’ka...

Serbia ka me marrë pjesë në takimin në Paris nëse Prishtina e hek taksën në mallin serb, ka thanë Dacic. Simbas fjalëve të ministrit të...

Haradinaj dekoron me medalje kangëtarin e tallavasë, Labin!

Nji medalje të Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu ka me pasë nga sot edhe deputeti dhe kangëtari Labinot Tahiri – Labi. Këtë medalje Haradinaj ka...

Shtyhet takimi i Haradinajt me gjeneralin Clark, kjo asht arsyeja

Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, përmes nji njoftimi për media ka ba të ditun se për shkak të agjendës së ngjeshun të...

Haradinaj takohet me Albright: Mirëserdhe përsëri!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sapo asht takue me ish-sekretaren e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright “Mirëserdhe përsëri Sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright”, ka shkrue...

As Merkeli s’e bind Haradinajn me hekë taksën ndaj Serbisë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folë mbas takimit që ka pasë me Kancelaren gjermane, Angela Merkel. Ai në nji konferencë për media mbas takimit...

Haradinaj nga Berlini: Takim i randësishëm për çashtje të interesit të...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sapo ka mbërri në Berlin, ku pritet me u takue me Kancelaren gjermane Angela Merkel. Ky takim vjen pak ditë...

Dalin detaje të reja: Qe çka ka me kërkue Haradinaj në...

Zyra e Kryeministrit ka dhanë detaje për takimin që Haradinaj ka me pasë nesër me Kancelaren Gjermane, Angela Merkel. Aty asht ba e ditun që...

Haradinaj kallxon çka ka me folë me Kancelaren Merkel

Kryeministri Ramush Haradinaj njofton se sot ka me udhetue për në Berlin, ku atje ka me u takue me kancelaren Angela Merkel. Haradinaj përmes nji...

Haradinaj shkarkon këtë zavendësministër, kjo asht arsyeja

Kryeministri i Kosovës, Ramush haradinaj, ka lirue nga detyra zavëndësministrin e Administratës Publike, Bujar Nervojaj, me qëllim të vahzdimit të procesit gjyqësor të këtij...

Merkel ka me i kërkue Haradinajt hekjen e taksës 100%, qe...

Mbas samitit të Berlinit, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe Kancelarja Angela Merkel, kane me u takue edhe njiherë gjatë kësaj jave, ku temë...