Tema: Hashim Thaçi

Ballafaqimi Thaçi – Vucic në Munchen, gjithçka çka ndodhi atje (video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vucic, u banë bashkë në Konferencën për Siguri në Munchen të Gjermanisë. Këtu i kryetari...
thaci-portret

Presidenti “kërcënon” BE’n: Liberalizoni vizat për Kosovën, ose na dijmë çka...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërgue nji mesazh Bashkimit Europian (BE) se nëse procesi i liberalizimit të vizave nuk ndodhë frik për...

Presidenti i Republikës: E ardhmja e vendit ndërtohet tue kujtue dhe...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i asht drejtue qytetarëve para parakalimit të Ushtrisë së Kosovës për 11 Vjetorin e Pamvarësisë. “Ju ushtarë të...

Thaçi: U jemi mirënjohës përjetë SHBA!

Presidenti i Kosoves, Hashim Thaçi, uroj qytetaret per Diten e Pamvaresise dhe gjeti fjale te medhaja falenderimi ndaj Shteteve te Bashkueme te Amerikes, per...

Thaçi: Edhe Rusia ka me pranue marrëveshjen me Serbinë, s’e kemi...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe presidenti serb, Aleksandar Vucic, kanë mbajtë fjalime para panelit në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Munchen të...

Presidenti Thaçi thotë diçka për rreshtimin e Kosovës përkrah SHBA’ve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takue miqtë e Kosovës, Nancy Pelosin dhe Eliot Engel. Thaçi përmes nji shkrimi në rrjetin e tij social Facebook,...

Thaçi takohet me Vucic’in në Munchen

Presidenti i Hashim Thaçi asht takue me homologun e tij serb, Aleksandër Vucic, dhe Komisionarin e BE, Johanes Hahn, gjatë pjesëmarrjes në Konferencën e...

Presidenti Thaçi prej Gjermanie paralajmëron diçka

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në Konferenca e Sigurisë në Munich, përmes profilit të tij në Facebook ka theksue...

Konferenca e Mynihut: Gent Cakaj takon Hashim Thaçin e Johannes Hahn...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih, asht takue edhe me Ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipnisë...
hashim thaçi

Thaçi: Kosova qe 20 vjet s’asht mësue mos me i ndigjue...

Presidenti i vendit, Hashin Thaçi, ka folê për media mbas Konferencës për Siguri që asht tue u mbajtë në Munchen të Gjermanisë, ku mes...