Tema: Hashim Thaçi

Qe çka shkruen Presidenti Thaçi për të rikthyemit nga Siria

Për riatdhesimin e shtetasve kosovarë nga Siria, të cilët kanë mbërr mbramë vonë në Prishtinë, asht deklarue edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi, me...

Thaçi: Batalioni ‘’Atlantiku’’ bashkë me SHBA mposhtën forcat serbe

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, asht shprehë mirënjohës ndaj pjesëtarëve të batalionit ‘’Atlantiku’’ të cilët në kohë të luftës, iu bashkuen Ushtrisë Çlirimtare të...

Thaçi ja ‘ftof’ Ramushit: Mos u nxej…kurgjo e madhe s’ka me...

Presidenti Hashim Thaçi, si gjithmone ne 'shtepine e vet' Klan Kosova, dhe me gazetarin-mik Baton Haxhiu, ka thanë se në Samitin e Berlinit ka...
thaci-portret

Presidenti jep nji sqarim lidhun me takimin e Berlinit

Presindeti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thanë se takimi i Berlinit ka me qenë vazhdimësi e interesimit të Gjermanisë dhe Francës për Kosovën dhe...

The Independent: Specialja po e heton edhe Hashim Thaçin

Gazeta britanike The Independent ka realizue nji intervistë me presidentin kosovar, Hashim Thaçin. Në artikull, gazeta thotë se presidenti përballet edhe me probleme të tijat. “Dhomat...

Thaçi fotografohet në Barcelonë, paparazz’ët serbë e ndjekin mbas (foto)

Mediat serbe kanë publikue fotografi të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, tue shkrue se ai po shetitet në afërsi të bregdetit të Barcelonës, saktësisht...

Mbas takimit me Thaçin, Hahn ka këtë kërkesë për Kosovën

Komisioneri për Zgjanim nga Bashkimi Europian, Johannes Hahn, ka thanë se asht ma se e randësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata...

Çka i tha Presidenti Thaçi Hahn’it për vizat? (foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhdue takimet me përfaqësues të naltë të Bashkimit Europian. Presidenti Thaçi ka zhvillue nji takim edhe me...

Thaçi nga Brukseli: Mosliberalizimi i vizave, i papranueshëm dhe i pakuptimtë

Mbas takimit me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thanë se mbas plotësimit të gjitha kritereve, mosliberalizimi i...

Shala: Ka ‘lufte’ mes Hashimit e Kadrise ne PDK!

Deputeti i NISMA Socialdemokrate, Haxhi Shala, i ka komentue deklarimet e nënkryetarit të PDK, Enver Hoxhaj, i cili tha se “vetëm Kadri Veseli, kur...