Tema: himni

Kush nuk çohet në kambë gjatë himnit, mundet m’u denue deri...

Qeveria e Malit të Zi ka miratue propozim-ligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për simbolet shtetnore, me të cilin vendoset detyrimi i ngritjes...

Ky deputet i Vetëvendosjes çohet në kambë gjatë intonimit të himnit...

Fillimit të seancës komemorative për nder të veprimtarit të shquem, Adem Demaçin, i parapriu intonimi i himneve. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, njoftoi se mbas...

Qysh ndryshoi dashnia e Visar Ymerit dhe Donika Kadajt-Bujupit për...

Si anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje simbolet e shtetit të Kosovës ishin injorue kategorikisht nga çdo anëtar i saj, ngjashëm kishin veprue edhe Visar Ymeri...

Deputetët e PSD’s, ndryshe nga ata të VV’s, respektojnë himnin e...

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka respektue himnin e Kosovës as sot në seancën e sotme komemorative për vdekjen e Adem Demaçit. Ngjashëm si VV nuk...

VV refuzon me u çue n’kambë gjatë intonimit të himnit në...

Sot asht mbajtë seancë komemorative për nder të veprimtarit të shquem dhe simbolit të sakrificës, Adem Demaçit, i cili u nda nga jeta dje. Para...

Himni i Kampionatit prek 5 milionëshin për nji ditë, ky asht...

  Era Istrefi ka qenë emni ma i lakuem në media gjatë këtyne ditëve. Arsyeja për këtë asht suksesi që ka arritë me ba shqiptarja e...

Vjen superlajmi – Era Istrefi, zani i himnit të Kompionatit Botnor...

Ajo sapo ka dhanë nji super lajm për karrierën e saj.   Era Istrefi ka me ba kangën e Kampionatit Botnor te Futbollit. Aktori e kangëtari i...

Kur himni i përçanë edhe drejtorët e asambleistët e VV’s në...

Se Lëvizja Vetëvendosje po shkon çdo ditë e ma shumë drejt ndamjes, u vërejt në debatin ndërmjet Dardan Molliqajt e Glauk Konjufcës para disa...

Qe me sa vjet burg don m’i denue Kina ata që...

Parlamenti i Kines po shqyrton mundesine me me vnue nji burgim prej tre vjetësh per ata qe nuk i respektojne flamurin dhe himnin kombetar...

Shqiptarë, e kemi vjedhe edhe himnin!

Berat Armagedoni   Shqiptarë, s’duhet të ndihemi krenarë, as të ngrihemi në këmbë, sa herë që, aty ku jemi mbledhur për të nderuar heronj, dëshmorë, ose...