Tema: Holanda

Holanda voton për rikthimin e vizave me Shqipninë, por qe kush...

Parlamenti i Holandës ka votue pro propozimit për hekjen e vizave me Shqipninë për shkak të kriminalitetit të shtuem. 5 parti politike në Holandë kërkuen...
berisha1-1-780x439

Sali Berisha e jep lajmin: Ky shtet ka rikthye vizat për...

Ish kryeministri i Shqipnisë, Sali Berisha, ka ba të ditun pak ma parë se Holanda ka votue për rikthimin e vizave për shqiptarët. Postimi i...

Ky asht shteti që ka 17 milionë banorë dhe 23 milionë...

Me 17 milionë banorë dhe 23 milionë bicikleta, Holanda tashma ka ma shumë bicikleta se sa njerëz. Dhe tash dëshiron me sjellë ma shumë biciklista...

‘Virusi’ i jelekverdhëve’ me protesta te dhunshme shkon në Belgjike dhe...

Protestat e jelekëve të verdhë në Francë duket se kanë frymëzue mija protestues në Holandë e Belgjikë. Qinda protestues të dhunshëm të cilët mbanin “jelekë...

Shkatërrohet banda e drogës Shqipni-Slloveni-Holandë, 20 të arrestuem

Policia italiane ka shkatërrue nji grup të strukturuem kriminal me aktivitet në trafikun e drogës në territorin e rajonit të Puglias. Nga operacioni i zhvilluem...

Luanët e pshtuem në Fier, drejt Holandës

Kafshët e shpëtueme nga 'Safari Park' në qytetin e Fierit po jetojnë në kushte normale dhe nën asistencën e vazhdueshme të veterinerëve, në kopshtin...

Skepticizmi në PE për liberalizimin e vizave, Holanda dërgon diplomat në...

Skepticizmi i shtetit të Holandës karshi procesit të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës, i treguem gjatë votimit të fundit që u ba...

Vizat, kështu priten me veprue Franca e Holanda

Holanda asht vendi ma skeptik kur vjen puna te votimi i hapit përfundimtar për heqjen e vizave të kosovarëve. Nji burim zyrtar i ka thanë...

Policia holandeze pengon nji sulm terrorist

Me dyshimin se planifikuen nji sulm të madh terrorist në Holandë, u arrestuen shtatë persona, njoftoi zyra e prokurorisë. Simbas mediave lokale, njoftimi deklaron se...

Haradinaj merr mbështetje nga Holanda për rrugën eurointegruese te Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në margjina të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB's, ka zhvillue nji takim bilateral me kryeministrin e Holandës,...