Tema: Holanda

Policia holandeze pengon nji sulm terrorist

Me dyshimin se planifikuen nji sulm të madh terrorist në Holandë, u arrestuen shtatë persona, njoftoi zyra e prokurorisë. Simbas mediave lokale, njoftimi deklaron se...

Haradinaj merr mbështetje nga Holanda për rrugën eurointegruese te Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në margjina të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB's, ka zhvillue nji takim bilateral me kryeministrin e Holandës,...

Çka përmban modeli belgo-holandez për korrigjimin e kufinit që i referohet...

“Te ndjekim modelin e Holandës dhe Belgjikës”. Kjo asht deklarata që presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, para do dite, dhe përban në të vërtetë edhe...

Veseli kërkon mbështetjen e Holandës për liberalizimin e vizave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, asht prit sot në nji takim të posaçëm nga Presidentja e Senatit holandez, Ankie Broekers-Knol, me të...

Sulmi, kombi i bardhë përplaset në zyrat e gazetës holandeze (foto-video)

Zyra qendrore e gazetës holandeze De Telegraaf u godit nga nji kombi herët në mëngjes. Policia flet për nji sulm të qëllimshëm por fatmirësisht nga...

Ky shtet europian i premton mbështetje Kosovës për vizat

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, gjatë nji takimi me homologun e tij holandez, Stef Blok, kanë bisedue për liberalizimin e vizave për...

Kombi hyn mes turmës në koncertin e Bruno Mars, ka viktima...

Momente terrori në nji event kulturor në Holandë. Një komni asht fut mes turmës së njerëzve në nji festival në Amsterdam tue shkaktue 1 të...

Mediat serbe: Këto tri shtete duen me imponue zgjidhjen për Kosovën

Gjermania, Franca dhe Holanda po kërkojnë që të angazhohen si ‘asistentë’ dhe të ndihmojnë përfaqësuesen e naltë të Bashkimit Europian, Federica Mogherinin në mënyrë...

Holanda e Australia thonë se Rusia rrxoi avionin me 298 udhëtarë...

Australia dhe Holanda kanë deklarue që e mbajnë përgjegjëse Rusinë për rrximin e aeroplanit MH17 të Malaysia Airlines më 2014. Avioni me 298 njerëz në...

Kur Lulzim Basha u takue me Rugovën, i kishte vetëm 17...

Nji foto e 26 vjeteve ma parë asht publikue ditën e sotme, ku kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha shfaqet pranë ish-Presidentit të Kosovës,...