Tema: Holanda

Qe cilat shtete ofrojnë mbështetje për Kosovën për agjendën europiane dhe...

Ministri i Integrimit Europian, Bekim Çollaku, i ka pritë sot në takime të ndame ambasadoren e Holandës në Kosovë, Gerrie Willems, ambasadorin e Italisë,...

Holanda vuen nga mungesa e kriminelave, rrezikohet mbyllja e 5 burgjeve

Holanda po vuen nga nji problem serioz – nuk ka mjaftueshëm të burgosun për me i mbush burgjet e saj. Nga të dhanat nga Ministria...

Deputeti holandez fyen shqiptarët. Rrini në vendin tuej e hani qull

Nuk ka pranu numër të madh refugjatësh dhe Holanda nuk i duron ata. Sidomos nëse vijnë nga shtete që nuk ikin nga lufta. Deputeti Malik Azmani,...
video

Dua Lipa edhe në top-listat e Holandës!

Dua Lipa asht kangëtarja e preferueme në disa vende t'Europës. E gjithë kjo në saje të hiteve të fundit, posaçërisht kangës së saj “Be The...
video

Kjo asht selia e përkohshme e Gjykatës Speciale

Kjo asht ish-selia e Europolit, që simbas vendimit të Qeverisë holandeze të datës 15 Kallnor 2016, ka me shërbye si seli e Gjykatës Speciale...