Tema: hoxhaj

enver hoxhaj

Europianët duen me pa pezullimin e taksës, në mënyrë që të...

Zavendëskryeministri Enver Hoxhaj mbas takimit me delegacionin europian ka thanë se ndërkombëtarët kurrë nuk kanë qenë ma të vendosun për nji marrëveshjes mes Kosovës...
Enver Hoxhaj

Hoxhaj kërkoi pakt me këto vende, reagon Serbia

Ka zgjue reagime të shumta në Beograd deklarata e Zv/kryeministrit Enver Hoxhaj e publikueme në mediat kroate për nji pakt të mundshëm ndërmjet Kroacisë,...

E përfundojnë mbledhjen tue e ba shqiponjën, por kqyrni Hoxhajn!

Mbas përfundimit të mbledhjes së përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipnisë, të gjithë kanë ba nji fotografi të përbashkët. Për me mbajtë...

Hoxhaj thotë se Europa ka islamofobi dhe albanofobi

Zavendëskryeministri i Republikës, Enver Hoxhaj ka kritikue Bashkimin Europian me qasjen ndaj Kosovës lidhun me heqjen e vizave. Në rast se nuk ndodhë kjo gjatë...

Hoxhaj jep lajmin për heqjen e doganave mes Kosovës dhe Shqipnisë

Zavendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka qëndrue për nji vizitë zyrtare në Shqipni. Atje, ai ash takue me liderët shtetnor të vendit. Ata kanë bisedue për...
Enver Hoxhaj

Hoxhaj: Këtë vit përparësi asht dialogu, jo zgjedhjet e reja

Zavendëskryeministri Enver Hoxhaj ka vlerësue se aktualisht në Kosovë gjanat nuk janë tue shkue në drejtimin e duhun. Ai ka thanë se për këtë përgjegjësinë...

Hoxha: Liberalizimi i vizave ma afër, tash gjithçka në duert e...

Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha ka mbajt konferencë për media, dhe me këtë rast, ka diskutue rreth liberalizimit të vizave, votimit të djeshëm...

Hoxhaj: SHBA dhe BE me garantue zbatimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Zavendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në Slloveni, ku po merr pjesë në Forumin Strategjik të Bledit. Në margjina të këtij forumi,...
Enver Hoxhaj

Hoxhaj: Presidenti ka mandat me udhëheqë politikën e jashtme

Zavendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, në nji deklarim për media në hollin e Kuvendit të Kosovës ka thanë se ekipi negociator i Qeverisë ka...

Hoxha fton qytetarët me i njoftë rregullat e lëvizjes së lirë,...

Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, ka theksue se “jemi të përkushtuem me informojmë secilin qytetarë për lëvizjen e lirë, të drejtat dhe obligimet...