Tema: Hoyt Yee

Hoyt Brian Yee

Prej Washingtoni: Serbia me vendos, a don m’u ulë në karrigen...

Takimi i radhës i liderëve të Ballkanit Perëndimor që ka me u mbajtë me 29 Prill në Berlin, po shihet edhe si nji mundësi...

Hoyt Yee: Nuk kam dashte me tremb Vucicin, po me kshillue

Zavendës-ndihmës sekretari i Amerikës, Briyan Hoyt Yee ka thanë se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet me vazhdue. Yee ka sugjerue të dy vendet që...
Hoyt Brian Yee

SHBA po rikthehet fuqishëm në Ballkan, ky asht plani i tyne...

Shtetet e Bashkueme po planifikojnë të rikthehen ma fuqishëm në Ballkan, sidomos tash mbas rritjes së ndikimit rus në rajon. Gazeta Metro mëson se zavendësndihmës...

Në Serbi po i kërkojnë Vucic’it me kallxue çka i ka...

Kryetari i Partisë Serbia e Re, Velimir Ilic, e ka ftue sot kryetarin e Serbisë, Aleksandar Vucic, me thane te verteten çfare i ka...
Aleksandar-Vucic

Vucic: Hoyt Yee na kërkoi zbardhjen e kësaj vrasje

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, pohoi se zavendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Hoyt Yee, i ka kërkue zbardhjen e rastit të vrasjes së vllezënve...

Zyrtari i naltë amerikan ka nji porosi për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritë sot në nji takim Zavendësndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çashtje Europiane dhe Euro-aziatike, Hoyt...

Nji fjali e zyrtarit amerikan e çoi peshë gjysën e Serbisë!

U çuen në kambë rusofilët serbë, por edhe politikanët: “Ai njeri nuk e respekton vendin tonë”. Zyrtari i naltë i administratës amerikan, Hoyt Brian Yee,...

Veseli telefonatë me Hoyt Yee: Demarkacioni të procedohet para mocionit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka zhvillue nji bisedë telefonike me zavendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit, Hoyt Brian Yee, me të...
Hoyt Brian Yee

Porosia e diplomatit amerikan për situatën politike në Maqedoni

Zv/ndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit, Hoyt Yee, mbas takimit me liderët e partive maqedonase dhe kryetarin e ri të Kuvendit, doli para gazetarëve...
yeee

Ky zyrtar i naltë Amerikan viziton Shkupin në fillim të Majit

Ambasada amerikane në Shkup ban të ditun se Zv. ndihmës sekretari shtetnor amerikan për Europë, Bryan Hoyt Yee, ka me vizitue Shkupin më 1 Maj...