Tema: ilir meta

baton haxhiu

Baton Haxhiu: Ilir Meta ka prekë fundin politik, nuk prodhon ma...

“Ilir Meta ka mbërritë fundin e tij politik. Çdo lëvizje e tij jashtë kësaj është të përfundojë keq ashtu si po përfundon Berisha që...

Meta s’mundet me ndalë – Edi Rama e ka gjetë formulën...

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka zyrtarizue sot se ai ka me qenë ministri i Jashtëm i Shqipnisë, kjo mbas pengesës së madhe që...

Arsyetimi kot i Ilir Metës – DSIK i përgjigjet atij: Gent...

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuem thotë se Gent Cakaj asht pajisë me çertifikatë sigurie në përputhje të plotë me kërkesat e legjislacionit...

Jo vetem Meta, po edhe ish-presidenti Topi: Ministri i Jashtëm duhet...

Ish-presidenti i Shqipnisë, Bamir Topi, ka komentue përplasjet ndërmjet Ramës dhe Metës për mosdekretimin e Gent Cakajt. LIVE me studion ‘Open’ ne Top Channel, Topi...

“Baton Haxhiu të shpallet non grata ne Shqiperi”

Deputetja e partise se Ilir Metes (LSI), Floida Kërpaçi, deklaron se kushdo përtej kufijve që ndërhyn në punët e Shqipnisë duhet të shpallet non...

Migjen Kelmendi: Genti ne kafazin me ‘kafshet politike’ te Shqipnise

          Migjen Kelmendi   Nji ide shume fisnike, dashamirese, vizionare e Kryeministrit te Shqipnise Edi Rama dhe keshilltarit te tij te pashpallun, Baton Haxhiu, qe t'u...

Rama godet Metën: Gent Cakaj 1000 herë ma i ditun se...

Mbas nji postimi të presidentit Ilir Meta, kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka reague sërish ndaj presidentit Meta, tue e thumbue keq. Ai ka akuzue...

Ky asht Ilir Meta i vertete, qe po i shet moral...

Në vitin 2011, në mediat n'Shqipni ishte publikue përgjimi ndaj Ilir Metës, në atë kohë Zv/ministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme. Në videon 12...

Kjo asht deklarata e Gent Cakajt që nuk i pëlqeu Ilir...

Presidenti i Shqipnisë, Ilir Meta, deklaratat e zv.ministrit (i propzuem nga Rama si ministër i MPJ) Gent Cakajt lidhun me kufijt, i ka konsiderue...

Baton Haxhiu: O Ilir, po ban gabim historik me Gent Cakajn!

Letra e Haxhiut: “Përshëndetje Ilir, Këto ditë kam përcjellur me vëmendje të veçantë ndryshimet në Qeverinë e Shqipërisë në përgjithësi dhe kam ndjekur me shqetësim të...