Tema: interneti

Rusia gati me nis luftën e “epokës së re”, qe për...

Rusia ka vendosë me u shkëputë nga interneti përkohësisht si pjesë e pregaditjes për nji luftë të mundshme kibernetike në të ardhmen. Testi, i cili...

A ka faj interneti për ringjalljen e autoritarizmit?

Juan Ortiz Freuler Gjatë viteve të fundit, ndikimi potencialisht i dëmshëm i internetit, dhe sidomos i mediave sociale mbi demokracinë, ka dominuar gjithnjë e...

Qe 6 qytetet e para qe kanë me përfitue internetin 5G

EE ka njoftue se cilat gjashtë qytetet në Mbretninë e Bashkueme kanë me qenë të parat për me marrë shërbimin e rrjeteve mobile 5G. Tue...

Fotot e rralla: Qe qysh e kalonin verën fëmitë atëherë kur...

Fëmijët janë gjithmonë të gatshëm për me luejt. Megjithatë gjanat kanë ndryshue. Tashmë ata preferojnë me luejtë kryesisht me pajisje elektronike ose mobila. Por dikur ata luenin...

Kjo çka po planifikon Elon Musk për internetin ka me ju...

Elon Musk, vizionari i cili krijoi 'PayPal', automobilat Tesla, SpaceX, dhe synon me i ndërtue “Qytetet Solare” (Solar Cities), tashma e ka edhe nji...

Vala vjen me oferta të reja për internet jashtë Kosovës (foto)

Telekomi i Kosovës ka lansue pakot ma të fundit të internetit për të gjithë ata klientë që do të vizitojnë vendet jashtë Kosovës me...

Ky veprim i Erdoganit në Novi Pazar ka dhezë internetin! (video)

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, së fundmi realizoi nji vizitë dy ditore në Serbi. Ditën e dytë ai u takue me qytetarë të Novi Pazarit,...

Kjo asht e vërteta e fotos ma të kërkueme n’internet nga...

Fotografia e nji çifti që qëndron i shtrimë në tokë gjatë të shtënave në Las Vegas, ku humbën jetën 59 persona dhe qinda tjerë...

Catolonia, nis lufta për pamvarësi dhe Lufta I Botnore e Internetit

Lufta e Parë Botërore e Internetit ka nis në Catalonia, teksa njerëzit dhe autoritetet lokale po e përdorin atë për me organizue referendumin, ndërsa...

Mos i huqni, këto janë fotot që ndryshuen përgjithmonë internetin!

Janë disa foto që janë publikue kohë ma parë në internet, ose tash vonë por kanë me qëndrue në memorien tonë për nji kohë...