Tema: Iran

Trump i shton sanksionet kunder Iranit (video)

Donald Trump ka dekretue sanksione te reja kunder liderit suprem te Iranit, Ali Khamenei, dhe zyrtareve tjere te nalte, tue perfshi edhe 8 komandanta...

Lexoni qysh pshtoi Irani pa i mshue Trump! Kush e ndali?

Nga Heiko Roloff, BILD Politika e 73-vjeçarit Donald Trump me Iranin ka bërë që bota të zhytet në pikëpyetje. Çfarë fshihet pas rrëmujës në lidhje me...

Amerika i çon edhe 1000 trupa ne Lindjen e Mesme, shkaku...

Tensionet kane hype mes dy vendeve, SHBA dhe Iranit, prejse Washingtoni e ka akuzue Teheranin per sulme ndaj tankerave te naftes, shkruen The Guradian.  Photograph:...

Tensionet me Iranin, Trump: 1500 trupa drejt Lindjes së Mesme

Presidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Donald Trump, ka njoftue nisjen e 1,500 trupave amerikanë drejt Lindjes së Mesme, në formën e masave...

Ernat e luftes SHBA-Iran?

SHBA i ka nis me urgjencë lufëtanijet në Detin Arabik, mbas kërcënimit nga Irani, se ata mujn me i sulmue. Anëtari i naltë i Gardës...

A asht ky njeriu ma i rrezikshem ne bote?

"John Bolton, keshilltari nacional per siguri i Presidentit te SHBA Donald Trump, don qe Amerika me hy ne lufte me Iranin. Na e dijme kete,...

Pompeo deklarohet për Iranin nga Rusia. Po çka po lypë atje?

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thote se SHBA’te nuk done lufte me Iranin, ne kohen kur jane rrite tensionet midis dy shteteve.  Gjate deklarimit...

Skandali n’Iran: Anulohet transmetimi i ndeshjes Augsburg-Bayern, për shkak të referes...

Ndeshja e Bundesliga's, ndermejet Augsburg-Bayern Munchen 2-3, nuk u transmetue ne televizionet e Iranit. Edhe pse ishte reaklmue se ka me u transferue, ajo ndeshje...

Lufta Botnore 3: “Eskalon situata mes Iranit dhe Izraelit” (video)

Droja prej Luftes Botnore 3 asht perhape kete jave kur Izraeli ka godit kryeqytetin e Sirise, Damask, per me damtue prezencen e forcave iraniane...

Çohet me pastru alltine, e vret veten pahiri!

Gjenerali iranian Ghodratollah Mansouri, i Gardes Revolucionare te Iranit, ka vdeke kur revolja e tij ka shkrep derisa ai e pastronte. E qellon veten ne...