Tema: Itali

Jahjaga: Sot n’Itali kërkuem ndëshkimin e krimeve serbe në Kosovë

Ish-presidentja Atifete Jahjaga ka tregue se sot gjatë seancës ndigjimore në Komisionin për Punë të Jashtme të Dhomës së Deputetëve të Parlamentit të Italisë,...

Amir Rrahmani bahet lojtar i Serie A, kalon te Verona

Amir Rrahmani nga edicioni i ri ka me luejt në Serie A të Italisë. Asht ekipi i Hellas Verona ai që ka fitue në garë...

Punë e kryeme: Ylli i Kosovës kalon në Serie A te...

Portali prestigjioz i gazetarit të njoftun, Gianluca Di Marzio, ka publikue nji lajm të bujshëm lidhun me mbrojtësin e Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani. Di...

Dokumentari për Maradona’n, lidhjet e mshefta me Mafia’n, pamje që s’i...

Ai konsiderohet si nji ndër gjenitë e botës së futbollit, dhe për këtë vazhdon me mbetë në qendër të vëmendjes së mediave botnore. Bahet fjalë...

Protestuesit italiane kunder kryeministrit te tyne anti-europian (video)

Mija qytetarë u mbledhën mbramë dhe protestuen kundër kryeministrit Mateo Salvinni. Protestuesit marshuen drejt sheshit ‘La Repubblica’ në Firenze. Protestat filluen pranë vendit ku Salvini po...

Shqiptarja, e cila po ‘tranon’ Italinë (foto)

Nji modele shqiptare, e panjoftun për publikun vendas, ka rrëmbye zemrat e mashkujve italianë. Bahet fjalë për Alba Vejselin, e cila mori pjesë në programin...

Juventus shpallet kampion i Italisë

Ekipi i Juventus'it asht shpallë edhe zyrtarisht kampion në Itali, në Serie A. ‘Zoja e vjetër’ ka shënue fitore me rezultatin 2:1, në përballjen e...

Arrestohet n’Itali imami shqiptar, me urdhën të ministrit Salvini

Asht arrestue n'Itali nji imam shqiptar nga Maqedonia. Arrestimi i Z.Sadikut, imam shqiptar asht ba me urdhën në ministrit të mbrendshëm të Italisë, Matteo...

Ndodh n’Itali: Goditi me shkelm Romagnoli’n, Gjykata Sportive “nuk e sheh”...

Gjykata Sportive në Itali asht mbledhë me i analizue shkeljet sportive gjatë fundjavës në kampionatin italian. Me vëmendje pritej analizimi i pamjeve filmike për...

Sherr masiv i shqiptarëve n’Itali, me sakica, kamxhik e…(video)

6 shqiptarë janë arrestue nga policia italiane në Rutigliano të Barit, mbasi janë përfshi në nji sherr masiv mes tyne. Ngjarja ka ndodhë në rrugën...