Tema: ivanov

Deri tash 6 mijë persona po duen dorëheqjen e Ivanov’it

Vetëm mbas dy ditësh mbasi u hap peticion për shkarkim të Presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, numri i personave të cilët janë nënshkru oneline...

Takimi me Tusk – A e ndryshoi qendrimin presidenti Ivanov?

Presidenti Gjorge Ivanov nuk e ka ndryshue mendimin për Platformën e partive politike shqiptare as mbas takimit me kryetarin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Ai...

Tusk e takon sot në Shkup Ivanovin

Kryetari i Këshillit Europian, Donald Tusk sot ka me arritë për vizitë në Maqedoni. Ai ka me takue presidentin Gjorge Ivanov. Në agjendën e Tusk nuk parashihen...

Takohen Ivanov dhe Nishani, qe çka biseduen

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov, sot në Baku, Azerbajxhan realizoi takim bilateral me presidentin e Republikës së Shqipnisë Bujar Nishani. Qysh kumtoi Kabineti i...

Deklarohet Ivanov, i përgjigjet Zaevit

Pengesat për dhanien e mandatit ende nuk janë largue, kanë thanë nga Kabineti i Presidentit Gjorge Ivanov, mbas thirrjeve të liderit të LSDM's, Zoran...

Presidenti Ivanov: Armata, e gatshme me e mbrojtë Maqedoninë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka deklarue se Armata e Maqedonisë asht e gatshme me ju përgjigjë sfidave dhe me e mbrojtë integritetin territorial dhe...

BDI hyn n’Qeveri me Zaevin n’Maqedoni

Në mbledhjen e Kryesisë, Bashkimi Demokratik për Integrim  vendosi me qenë pjesë e Qeverisë së re  të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë edhe pse...
Edmond Ademi - Shkup

EKSKLUZIVE: Ademi: Ivanov i ka vetem disa ditë kohë. Ndryshe e...

Ivanov po mundohet me e pshtue Gruevskin prej burgu     Edmond Ademi, anëtar i Këshillit Qendror të LSDM's në Maqedoni, ka thanë se i kanë dhanë...

Gjermania e ka nji kërkesë për presidentin Ivanov

Shefi i diplomacisë gjermane, Zigmar Gabriel, i ka ba thirrje të Premten presidentit të Maqedonisë, George Ivanov që me e ndryshue vendimin për ndamjen...

Ivanov ja kthen Mogherinit – A ka me je dhanë mandatin...

Gjatë vizitës së djeshme në Maqedoni, Përfaqësuesja e naltë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka takue edhe presidentin e Maqedonisë, Gjorge Ivanov, me të...