Tema: juventus

Zyrtare: Befasi, Allegri largohet nga Juventus (foto)

Massimiliano Allegri ka vendosë me mbyllë bashkëpunimin me Juventusin. Mbas 5 vjete në drejtimin e bardhezijve, të mbushuna plot me suksese, rekorde dhe triumfe, tekniku...

Ronaldo e don këtë lojtar te Juventus

Cristiano Ronaldo e dëshiron transferimin e bashkëkombasit të tij, Joao Felix te ekipi i Juventusit. Simbas mediave, Ronaldo jau ka rekomandue drejtuesve të ekipit transferimin...

Juventus shpallet kampion i Italisë

Ekipi i Juventus'it asht shpallë edhe zyrtarisht kampion në Itali, në Serie A. ‘Zoja e vjetër’ ka shënue fitore me rezultatin 2:1, në përballjen e...

E bujshme: Inter “nxjerr” në shitje fanellën e yllit të Juventusit...

Derisa priten të reja rreth të ardhmes së Mauro Icardit, te Interi kanë nisë të lëvizin me gjetë pasuesin e tij. Simbas mediave italiane, zikaltërit...

Ajax ban festë në stadiumin e Juventusit: Overmars tranon torinezët, kqyreni...

Nji sukses në fushën e Juventus, për ma tepër në çerekfinale të Champions League, që të dhuron kualifikimin në gjysëfinale, nuk asht dicka që...

Plas rrjeti: Humbja ndaj Ajax, n’internet e “masakrojnë” Juventusin (foto)

Ajax'i i djemve të ri eleminoi “Zojën e Vjetër” nga gara ma e randësishme për ekipet siç asht Champions League. Ajax'i bani nji performancë të...

“Bomba” nga Italia, 120 milionëshi i ka thanë “Po” Juventusit

Padyshim që Joao Felix asht e ardhmja e futbollit. Talentin e tij e ka tregue, dhe vlerat e tij po vihen në pah ndeshje...

Atentat me bombë në stadiumin e Ajaxit para ndeshjes me Juventusin,...

Duket se situata para ndeshjes në Ligën e Kampionëve mes Ajaxit dhe Juventusit asht tensionue jashtë mase. Simbas raportimeve të fundit nga Holanda, thuhet se...

Ndodh n’Itali: Goditi me shkelm Romagnoli’n, Gjykata Sportive “nuk e sheh”...

Gjykata Sportive në Itali asht mbledhë me i analizue shkeljet sportive gjatë fundjavës në kampionatin italian. Me vëmendje pritej analizimi i pamjeve filmike për...

Juventus me vendim interesant: Ka me i nxjerr në shitje 11...

Pamvarësisht numrit të titujve që ka me fitue këtë sezon, Juventus ka me ba nji revolucion total në organikë. Simbas asaj që shkruejnë mediat italiane,...