Tema: kaçaniku

Vucic tha se Kaçaniku asht i mbushun me ISIS, Haradinaj ia...

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic, në TV Pink tha se Kaçaniku asht i mbushun me luftarë të ISIS. Ndaj kësaj deklarate të presidentit serb ka...
bechtel enka

Punëtorët e Bechtel Enka gjejnë nji mjet shpërthyes në Kaçanik

Policia e Kosovës njofton se në Kaçanik asht raportue për nji mjet të dyshuem e të pashpërthyem, të cilin gjatë punimeve e kishin vërejtë...

28 vjet nga shpallja e Kushtetutës së Kaçanikut

Në këtë datë të vitit 1990 delegatët e Kuvendit të atëhershëm të Kosovës, që kishin shpall Deklaratën e Pamvarësisë më 2 Korrik të atij...

Krejt Kosova e kqyri ndeshjen e madhe, veç ky qytet mbeti...

Ndeshja e madhe ndërmjet Serbisë dhe Zvicrës bani me pasë interesim të madh te shqiptarët. Kjo padyshim ishte për shkak të kosovarëve që luejnë...
Besim Ilazi

Auditori gjen plot shkelje nga Komuna e Kaçanikut

Komuna e Kaçanikut nuk ka arritë të realizoj buxhetin për investime kapitale simbas planit dhe projekteve të synueme për vitin 2017. Kështu thuhet në...

Edhe kryetari i Kaçanikut përkrah kërkesën për shkarkimin e Pal Lekajt

Mbyllja e rrugës kryesore që lidh Prishtinën me Shkupin nga Ministria e Infrastrukturës për shkak të rrëshqitjeve të dheut dhe gurëve, po del të...

Kush po ja kërkon shkarkimin e Pal Lekajt Haradinajt!

Nënkryetari i Kaçanikut, Ylber Bajra përmes nji letre dërgue Kryeministrit, Ramush Haradinaj,  ka kërkue nga ky i fundit me u marrë masa për zhbllokimin...

Kaçaniku për vdekjen e dy policëve, sot në ditë zie

Kryetari i Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi, e ka shpall ditën e Mërkurë ditë zie në shejë nderimi dhe respekti për dy policët, Malsor...

Kodra: Libreza e PDK’s asht i vetmi dokument me hy në...

Basri Kodra, kandidat ne ballotazh i Vetevendosjes, per Kaçanikun, ka thane se fryma e fitores ndihet kudo, dhe ne kete rast edhe ne kete...

Ilazi: Kaçaniku nji komunë e varfën me kërkesa të mëdhaja (video)

Besim Ilazi, kryetar i Kaçanikut, dhe kandidat i PDK's i cilia ka m'u perballe ne ballotazhin e 19 Nandorit, ka thane se asht i...