Tema: Kadri Veseli

Gjermania i përgjigjet Kadri Veselit për nismën e Tribunalit ndërkombëtar për...

Presidenti i Bundestagut gjerman, Wolfgang Shauble, i ka dërgue nji letër Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në të cilën vlerëson të arritunat...

E zyrtarizon Veseli: Ky asht kandidati i PDK’s për kryetar të...

Kryetari i PDK's, Kadri Veseli, në nji tubim të mbajtun me strukturat e reja në Prishtinë, ka thanë se Uran Ismaili asht kryetari për...

Veseli takon gjeneralin Clark: Ndërhymja e NATO’s i dha paqe rajonit

Mbas takimit me ish-presidentin amerikan Bill Clinton, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, asht takue sot edhe me ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO's në...

Veseli takohet me Clinton dhe e përcjell për n’aeroport (foto)

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvillue nji takim të veçantë me ish-presidentin e Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Bill...

Fjalimi i Veselit para Clinton’it, Albright’it dhe Clark’it

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha në ceremoninë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit se liria e Kosovës asht meritë e dëshmorëve...

Lushtaku i del në krah Veselit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës që njiherit asht kryetar i Kuvendit, Kadri Veselit të Shtunën ka dal në nji konferencë për media ku...

Çka thotë Veseli për Lidhjen e Prizrenit?

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thanë se Lidhja e Prizrenit shënon lindjen e nji mendimi shtetnor kombëtar. "Si sot 141 vjet më...

Veseli “godet” VV’n dhe LDK’n, kështu i quen

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka thanë se Partia e Albin Kurtit asht ankarkiste, kurse për LDK’n ka thanë se asht parti e përçame dhe së...

Hoti i reagon Veselit

Mbas deklarimit të kryetarit të PDK, Kadri Veseli për nismën e nji komisioni hetimor për listat e fryeme të veteranëve, shefi i Grupit Parlamentar...

Kadri Veseli me iniciativë të re, qe për çka asht fjala

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka dalë sot me nji nismë të re, të cilës tha se do t’i shkohet deri...