Tema: kanga

video

Faraoni G dhe Kastro Zizo bahen ‘per krevet’

Kangetaret jokonvencionale te muzikes shqiptare, Faraoni G dhe Kastro Zizo, bahen bashke. Ata me 12 Korrik n’oren 20h, lansojne projektin e perbashket ‘Jepma jepma’ ne...
video

“Sorry”, kanga e shumëpërfolun e Beyonce’s, tërmet në YouTube

Veç dy ditë ma parë kangëtarja e famshme, Beyonce, ka publikue kangën e shumëpërfolun për muej të tanë, se i kushtohej femnës, me të...

Nuk e gjen gjyqi qe Led Zeppelin e ka vjedhë kangën

Led Zeppelin asht lirue nga akuzat për vjedhje sa u përket notave të para të kangës epike rock “Stairway to Heaven”, të bame nga...
video

‘Kusha’ vjen me “Xhelozia”

Kangëtari i talentuem Kushtrim Kelani ka lansue kangën e tij ma të re, "Xhelozia". Kanga asht nji baladë e dhimbshme që tregon për atë se...

Kjo asht risia e madhe e Shazam!

Vjen edhe përditësimi i shumëpritun i Shazam, që tani na lejon me përdorë aplikacionin edhe offline... Tash, Shazam na lejon me gjejtë nji kangë...

Kanga ‘rap’ qe i joshë afganët për luftën kundër terrorizmit!

Nji video ‘rap’ që asht shpërnda në You Tube, përmes së cilës joshen afganët që t’i bashkëngjiten ushtrisë, po ban bujë të madhe në...

Elita, si nji princeshë e “andrrave”

Ditë ma parë ishte raportu se Elita Rudi pritet që të sjell nji kangë të re. Kjo doli të jetë e vërtet, mbasi që moderatorja...
video

Kanga shqiptare n’Eurosong në duert e Robbie Williams

Këtë herë Shqipninë në Eurosong 2016 do ta përfaqësojë kangëtarja Eneda Tarifa me kangën “Përrallë”. Mirëpo së fundmi u njoftu se kanga i asht nënshtrue...