Tema: kanga

Dua Lipa vjen me këtë paralajmërim (video)

Tue lanë mbas nji vit plot me suksese, Dula Lipa e nis 2019 me të njajtën mënyrë. Ajo ka njoftue datën e publikimit të...

Zbulohet, kjo asht kanga ma e ngueme në shekullin XX (video)

Edhe pse në fillet e publikimit të saj konsiderohej se nuk kishte me pasë sukses për shkak të kohëzgjatjes, pjesëve operistike dhe tekstit për...

‘Plas’ nga Flori fiton festivalin e ‘Kanges Magjike’ (video)

Ka përfundue edicioni i 20 i festivalit 'Kanga Magjike'. Flori Mumajesi me kangen 'Plas' ka fitue edicionin e 20 të Kangës Magjike. Kjo ka qenë nji...

Dua dhe Andrea publikojnë kangën e tyne me videoklip! Ngone (video)

Kanga e re 'If Only', bashkëpunim ma i madh dhe ma i randësishëm që ka ba deri tash në karrierën e saj Dua Lipa...

Elvana bahet e ‘gjallë’ me kangën ma te re (video)

Mbas ngjarjes së bujshme që ndodhi në zonën e ish-bllokur ku mbeti nji i vramë dhe dy të plagosun, kangëtarja Elvana Gjata u përfol...

Dua sjell kangën e re ‘Kiss and Make Up’, mos e...

Pesë vajzat janë ba bashkë për nji super-kangë. Asht publikue ma në fund kanga e Dua Lipa's me grupin e njoftun korean, Blackpink. Kanga po cilësohet...

Rikthehet në skenë Qazim Menxhiqi (video)

Mbas disa dekadave, u rikthye në skenën muzikore kangëtari Qazim Menxhiqi, autori i disa megahiteve si: “Niset trimi për gyrbet”, “Une jam shqipe nga...

‘Shqipni moj trime’ shihni qysh knon Haradinaj! (video)

E ftueme mbasditen e së Premtes në 'Ftesë për 5' në Top Channel ishte Anita, grueja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Teksa po fliste...

Mos e huqni, kështu tifozët shqiptarë elektrizojnë Glasgown (video)

Kombëtarja nuk ka me qenë vetëm në transfertën e mbramjes së sotme me Skocinë. Kuqezinjtë e drejtuem nga Christian Panucci kanë me ndie mbështetjen dhe...

Dua Lipa publikon kangën e shumëpritun ‘Want to’ (video)

Dua Lipa ka publikue versionin që duket se asht përfundimtar i kangës shumë të pritun nga fansat. Dua Lipa ka kohë që po paralajmëron nji...