Tema: khashoggi

‘E dhunshme, e egër, e tmerrshme’ Trump: S’pranova me ngue regjistrimin...

Presidenti amerikan Donald Trump ka thanë se ai nuk ka pranue me ndigjue nji regjistrim i cili kapte nji pjesë të vrasjes së gazetarit...

Raporti i CIA’s, Trump shpejt e merr vendimin për vrasjen e...

Presidenti amerikan Donald Trump, tha se Washingtoni ka me dalë me nji përfundim javën e ardhshme, lidhun me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggit dhe...

Djemtë e Khashoggit duen trupin e babës, me varrosë me dinjitet

Djemtë e gazetarit të vramë Jamal Khashoggi kanë kërkue me u dorëzue trupi i babes se tyne për me varros në mënyrë dinjitoze. Salah dhe...

Mësimet machiavelliane nga vrasjet shtetnore

George Beebe Rreth 5 shekuj më parë, Niccolo Machiavelli, ofroi këshilla diabolike që synonin t’u vinin në ndihmë sundimtarëve, për të “lundruar” në botën mizore...

Princi ju tha amerikanëve: ‘Khashoggi asht nji islamik i rrezikshëm’

Princi i Kunorës Saudite, Mohammed bin Salman i ka thanë Amerikës se e konsideron shkrimtarin e vramë Jamal Khashoggi si nji islamik të rrezikshëm. Simbas BBC,...

Prokurori turk kallxon qysh u mbyt gazetari saudit

Jamal Khashoggi asht mbyt sapo ka hy në konsullatën saudite në Stamboll, dhe më pas trupi i tij asht coptue, ka thanë kryeprokurori i...

Washington Post publikon kolumnën e fundit të gazetarit Khashoggi

Washington Post ka publikue kolumnen e gazetarit te zhdukun saudit – si thirrje per liri te shtypit ne boten arabe. Redaktoret thone se vendosen me...

‘Khashoggi’ – Zyrtarët e Turqisë kontrollojnë konsullatën saudite

Zyrtaret turq qe po hetojne zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi kane me kerkue mbrenda ne ndertesen e konsullates te Arabise Saudite ne Stamboll...

Gazetari i humbun Khashoggi – Televizioni turk publikon pamjet nga konsullata...

Televizioni shtetnor turk ka transmetue video nga kamerat e sigurimit per zhdukjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi. Khashoggi, kritik i monarkise saudite, vizitoi konsulaten saudite...