Tema: kim jong un

Dalin detaje të reja: Qe pse u vra vllau i Kim...

2 vjet mbas vrasjes së gjysë vllaut të liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un në aeroportin e Malajzisë kanë dalë në dritë...

Kim Jong-un egzekuton gjeneralin, e hedh në akuariumin me piranha

Kim Jong-un ka egzekutue nji prej gjeneralëve të tij tue e hedhë atë në nji akuarium të mbushun me peshq mishngrënës, piranha. Tirani i Koresë...

Momenti kur Kim Jong Un arrin në Rusi me trenin e...

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka hy në territorin e Rusisë, nji ditë para takimit me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Si...

E fundit: S’ka marreveshje n’Hanoi! Samiti kryhet para kohe

Samiti i Presidentit te SHBA Donalda Trump dhe i liderit koreanoverior Kim Jong-un u krye para kohe, pa nenshkriminin e marreveshjes. Te dy delegacionet i...

Shikimet dhe shtrëngimi i duerve, ekspertët: Qe çka tregoi gjuha e...

Donald Trump dhe Kim Jong-un po zhvillojnë nji takim të dytë në Vietnam, i cili ka nisë këtë të Mërkure, mbas samitit të parë...

Donald Trump shtrëngon duert me Kim Jong-Un (video)

Ka nisë takimi i shumëpritun, i dyti, mes presidentit amerikan, Donald Trump, dhe liderit verikorean, Kim Jong-Un, në Hanoi të Vietnamit. Ata do të diskutojnë...

Kqyreni Kim’in tuj pi cigare, menxi u durue pa e dheze...

Kryetari i Korese Veriore, Kim Jong-un, u pa tue dheze cigaren ne stacionin e trenit ne Kine, disa ore pa mberi ne Vietnam ku...

Zyrtare: Trump takon Kim Jong-un mbrenda javësh…?

Presidenti Donald Trump planifikohet me takue per te dyten here liderin e Korese Veriore, Kim Jong-un ne fund te muejit Fror, njofton Shtepia e...

Trump përnime befason me këtë deklaratë

Presidenti amerikan, Donald Trump, deklaroi sot se menxi po pret organizimin e nji samitit të ri me Kim Jong Un. “Edhe unë gjithashtu menxi pres...

‘Modeli i flokëve s’të shkon’, Kim Jong Un i përgjigjet kritikës:...

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka marrë nji kritikë nga nji çikë për modelin e flokëve. Ai zakonisht njihet për natyrën e...