Tema: kim jong un

Trump përnime befason me këtë deklaratë

Presidenti amerikan, Donald Trump, deklaroi sot se menxi po pret organizimin e nji samitit të ri me Kim Jong Un. “Edhe unë gjithashtu menxi pres...

‘Modeli i flokëve s’të shkon’, Kim Jong Un i përgjigjet kritikës:...

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka marrë nji kritikë nga nji çikë për modelin e flokëve. Ai zakonisht njihet për natyrën e...

Kina fituesja e madhe e samitit Kim-Trump

Josh Rogin Në ëndrrat më të egra të presidentit kinez Xi Jinping, ai nuk mund të kishte parashikuar një rezultat më të mirë të...
trump-jong-un

‘Takim fantastik’- për Trump dhe Kim

  Anne Applebaum     Një numër flamujsh amerikanë e koreanoveriorë të radhitur njëri pas tjetrit në skenë. Dy burrat hyjnë nga anët e kundërta dhe më...

Deklarata e plotë e presidentëve Donald Trump dhe Kim Jong Un

Këtu mundeni me lexue marrëveshjen e përbashkët të firmosun nga Presidenti i SHBA dhe lideri i Koresë së Veriut në Singapor. Deklaratë e Përbashkët e...

Momenti kur Trump ia tregon diktatorit koreano-verior “bishën” (video)

Bota asht ba ma e mirë. Të paktën kështu deklaruen presidenti amerikan, Donald Trump, dhe diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Njerëzit që kishin...

Fox News ban nji gafë të madhe për takimin Trump-Kim Jong...

“Takimi mes dy diktatorëve”-ishte kjo gafa që Fox News bani gjatë transmetimit live të zbritjes së Donald Trump në Singapor, aty ku do të...

Fotot spektakulare: Kështu asht pallati luksoz i diktatorit Kim Jong-un (foto)

Për herë të parë janë publikue foto nga pallati luksoz i dikatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Rezidenca e tij duket mjaft moderne, me...

Trump jep lajmin për takimin me Kim Jong-un

Presidenti i Shteteve të Bashkueme, Donald Trump, njoftoi se takimi i tij historik me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka me...

Mbetet e hapun mundësia për takimin Trump-Kim Jong-un

Nuk asht e qartë nëse ka me u zhvillue takimi i planifikuem mes udhëheqësit koreanoverior Kim Jong-un dhe Presidentit amerikan Donald Trump. Zyrtarë të naltë...