Tema: kim jong un

Trump jep nji lajm për takimin me Kim Jong Un

Presidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Donald Trump, ka ba të ditun se takimi i tij i planifikuem me udhëheqësin e Koresë së...

Caktohet vendi i takimit Trump- Kim Jong Un

Presidenti i SHBA've, Donald Trump, ka paralajmërue sot se Shtëpia e Paqes në kufinin midis Koresë Veriore dhe Jugore, mundet me qenë vendi i...

Kim Jong-un e ban edhe nji veprim i cili ka me...

Tue nis nga 5 Maji, Korea e Veriut ka me i lëvizë akrepat me 30 minuta për t’ju përshtat orës së Jugut në atë...

Baza e provave bërthamore të Kim Jong-un mbyllet në Maj

Vendndodhja e testimit bërthamor të Koresë së Veriut ka me u mbyll në Maj, tha zyra e presidentit të Koresë së Jugut. Nji zadhanës tha...

‘Pranvera’ me Korenë, dalin edhe pamjet e takimit Pompeo-Kim Jong (foto)

Shtëpia e Bardhë ka publikue foto të takimit mes ish-kreut të CIA's Mike Pompeo me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Takimi u zhvillue...

Kim Jong-un vjen me nji lajm që s’e keni pritë!

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka deklarue se tashma nuk ka ma nevojë për kryemjen e testeve të reja bërthamore. “Që nga 21...

Ky asht vendi ku kanë m’u takue Trump-Kim?

Presidenti i SHBA, Donald Trump, do të takohet me pushtetmbajtësin e Koresë së Veriut Kim Jong-un. Çashtja asht vetëm: ku munden me u takue...

Kim Jong-un bombardon qytetin e tij

Korea e Veriut ka mujt me bombardue aksidentalisht nji qytet të saj. Të paktën kështu pretendojnë zyrtarë amerikanë mbasi kanë analizue pamjet e reja...

Ky asht plani i tmerrshëm i Kim Jong-un

Nji sulm bërthamor nga Korea Veriore kishte me i vra 90% të popullsisë amerikane për vetëm disa muej, pohon nji raport i tmerrshëm. Korea Veriore...

Lajmi që ka me ju shkri: Kim Jong-un mundet me kontrollue...

Ndodh edhe kjo në Korenë e Veriut. Korea e Veriut ka pohue se udhëheqësi i saj, Kim Jong-un, mundet me kontrollue motin, sepse diktatori i...