Tema: kolinda grobar-kitarovic

Kolinda denon ashpër tubimin e Seselj’it: Kjo asht shkatërruese për Serbinë...

Kryetarja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic, ka reague ndaj tubimit të radikalëve serbë në Hrtkovci. “Dheta mija kroatë të Vojvodinës janë detyrue me i lanë...

Veseli takohet me presidenten e Kroacisë, merr nji konfirmim

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvillue nji takim me presidenten e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic. Në këtë takim miqësor,...

Presidentja kroate pret veteranët shqiptarë, thotë se mbrojtën Kroacinë nga agresioni...

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ka thanë se gjatë Luftës Atdhetare dhe mbrojtjes kroate kundër agresionit, shumë shqiptarë u bashkuen me forcat kroate dhe...

Presidenti i BE ‘xhelozon’ Thaçin, ia përmend foton me Kolinda Grabar-Kitarovic...

Presidenti Thaçi takoi në New York, homologen e tij kroate, Kolinda Grabar Kitarovic. E foto e kryetarit të Kosovës me të, e bani xheloz presidentin...

Qe çka i thotë Presidentja kroate Thaçit lidhun me kufijt

Kryetarja kroate asht takue edhe me sekretarin e përgjithshëm të OKB's, Antonio Guterres, me të cilin ka të përbashkët “shqetësimin rreth gjendjes në Europën...

Çka tha Presidentja kroate para Parlamentit të Shqipnisë

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic, ishte e pranishme paraditen e së Ejtes në Kuvendin e Shqipnisë, nga ku deklaroi se Shqipnia ka qenë mik i...

Presidentja kroate e veshun kuqezi në inagurimin e Vucic si president...

residenti i Serbisë, Aleksandar Vucic asht takue në Beograd me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic. Ajo ka udhëtue në Beograd si e ftueme në...

Grabar-Kitarovic dhe Zeman nuk pajtohen për Kosovën në NATO

Presidentja e Republikës së Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarovic dhe presidenti i Repiblikës së Çekisë Milos Zeman nuk u pajtuen sot në Zagreb rreth mbështetjes së...

Kroacia shkon në zgjedhje të parakohshme, qe pse!

Zgjedhjet do të zhvillohen në periudhën prej 30 deri në 60 ditë që nga dita e shpërbamjes së Parlamentit. Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, kumtoi...