Tema: konferenca

PDK

PDK në konferencë (video)

https://youtu.be/ZDI3p1e5Hn4

Lista Serbe shkon në Beograd për taksën, takohet me Vucic’in (foto)

Lista Serbe ka udhëtue në Beograd dhe asht takue me liderët e shtetit serb. Kjo lëvizje e tyne vjen mbas ngritjes në 100% të taksës...
Vucic Dacic

Vucic e Dacic mbas ‘fitores’ në INTERPOL, kanë paralajmërue diçka bashkë!

Aleksandar Vucic dhe Ivica Dacic kanë marrë vendim të përbashkët për me ftue nji konferencë për media. Vendimi i tyne vjen mbas 'fitores' së shpallun...

LIVE: Thaçi me Kurz, konferenca e përbashkët për media (video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka prit në takim Kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz. Kancelari austriak tash po mban nji konferencë për media me Presidentin...

Mbas 1 viti në heshtje, sot flet Saimir Tahiri

Ish-ministri i Mbrendshëm, Saimir Tahiri në Shqipni, ka vendos me folë sot për mediat në nji konferencë në orën 11.00, mbas nji viti heshtje. Tahiri...

Erdoganin e nxanë gjumi në konferencë, mos i huqni pamjet...

Presidenti turk Recepp Tayyip Erdogan u shfaq në momente tepër të vështira gjatë takimit me homologun moldav, Igor Dodon. Kamerat fokusuen disa momente përgjumje të...

DIGITALKS, vazhdon dita e dytë e konferencës

Për herë të parë në Kosovë po organizohet nji konferencë e tillë nga Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë në datat 11 dhe 12 Tetor...

Mbahet konferenca rajonale kundër korrupcionit

Agjencia Kundër Korrupcionit organizon hapjen e punimeve të Konferencës Rajonale Kundër Korrupcionit e cila ka me u mbajt sot në Prishtinë. Në Konferencën dyditore marrin...

Xhaferi: Qytetarët vendosën themelet e Maqedonisë europiane (video)

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi e ka quejt të suksesshëm referendumin e sotëm në Maqedoni, tue thekson se qytetarët vendosën themelet e...
hashim thaçi

Thaçi mbas vizitës në Ujman, mban konferencë për media

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka me mbajtë sot nji konferencë për media. Kjo asht konfirmue nga zyra e Presidencës përmes nji komunikate.  “Presidenti i Republikës...