Tema: konferenca

Konferenca e plotë e Presidentit Thaçi (video)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=kEGZafUNURg

Thaçi: Ditë e madhe për Kosovën, besojmë se vizat hiqen gjatë...

Delegacioni i Kosovës që ka qenë në Bruksel ka arrit në Prishtinë, ku kanë mbajt edhe nji konferencë për media. I lumtun me rekomandimin pozitiv...

Ronaldo: Qe pse u transferova te Juventusi (video)

Cristiano Ronaldo asht prezentue si lojtar i Juventusit. Pesë herë fituesi i Topit të Artë, në Real Madridin për t’ju bashkue skuadrës ma të trofeshme...

Protestuesi nxjerret me forcë nga konferenca Trump-Putin

Nji ngjarje e pazakontë ka ndodh në prag të konferencës së përbashkët për media mes Presidentit amerikan, Donald Trump, dhe homologut të tij rus,...

Trump me Putin, shihni LIVE konferencën e dy Presidentëve (video)

Presidenti i SHBA, Donald Trump, dhe ai i Rusisë Vladimir Putin, janë tue zhvillue nji konferëncë për shtyp në Helsinki. Putin tha se në fokus...

Thaçi: Në fund të procesit me Serbinë duhet me ndodhë njohja...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në nji konferencë për media ka fol për fillimin e fazës së fundit të dialogut për normalizimin e raporteve...

Dialogu në nivel Presidentësh, Thaçi mban konferencë për media

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dje ka konfirmue se ka me pasë takim të ri me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic. Ky takim ka me...

Haradinaj: S’kam m’u ndal tue marrë vendime për këtë vend!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mbajt konferencë për media, mbas përfundimit të mbledhjes së 51’të të Qeverisë së Kosovës. Në këtë konferencë, Haradinaj foli...

Lekaj në konferencë , flet për 53 milionët e ndamë për...

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj sot ka me mbajtë konferencë për media. Tema e konferencës asht “Vendimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës, për aneks...

Raportuesi për Kosovën në PE mban konferencë për media

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Europian, Igor Šoltes i cili po viziton Kosovën ka me mbajtë konferencën e tij për media lidhun me marrëdhaniet...