Tema: kopjimi

Ditmir Bushati ia kopjon fjalimin Gent Cakajt

Në nji hulumtim që ka ba së fundmi Gazeta “Shqip” online, ish-ministri i Jashtëmi Shqipnisë, Ditmir Bushati, ka nisë me shitë platforma dhe ide...

Kanga fituese e Eurovisionit asht e kopjueme, Izraeli rrezikon mos me...

Kangëtarja nga Izraeli, Netta Barzilai, triumfoi këtë vit në festivalin e Eurovisionit me kangën e saj “Toy”, tue mujt kështu Eleni Foureira, e cila...

LDK dhe Vetëvendosje kopjojnë formatin ‘rrethor’ të PDK’s me qytetarë (foto)

Partia Demokratike e Kosovës, e cila e kishte nis parafushatën elektorale e para, kishte tërheq vëmendje me formatin e organizimit të tubimeve të saj...
video

Le Pen e kopjon fjalimin e Francois Fillon! (video)

Kandidatja e Frontit Nacional, Marine Le Pen, asht akuzue për plagjiaturë, ndërsa mediat kanë publikue disa pamje filmike në të cilat përfaqësuesja e ekstremit...

Skandal, Juventus e kopjoi llogon nga ylli i tenisit? (foto)

Juventusi e zbuloi llogon e re të ekipit sot, por që nuk asht pritë aq mirë sa asht mendue. Llogo e re e ekipit përmban dy linja të bardha më...

Qe provat që serbët e vjedhin stilin e Era Istrefit (foto)

Mediat e Serbisë kanë potencue se këtë lloj stili e ka futë në trend kangëtarja shqiptare Era Istrefi, tue postue mandej edhe fotografi nga shumë...

Qe qysh kopjojnë studentat në provime: Keni me u habitë me...

Nëse keni provue me kopjue në provim dhe nuk ja keni dalë, shihni se qysh studentat në mbarë botën kanë shpikë mënyra nga ma...

Keni me u befasue me çka kinezët po dojnë me ndalë...

Kina ka kohë që e ka pasë plan që studentëve me ju ndalue kopjimin me dron. Por ky plan ka me u ba realitet vetëm...

Facebook krijon aplikacionin ‘kopje’ të Snapchat

Doket se mënyra ma e mirë për me kallxue tutën nga nji konkurrent asht me i kopjue produktet e tyne tue u përpjekë që me krijue diçka ma...
whatsapp-new1

WhatsApp vjen edhe me nji ndryshim, por kend e ka kopjue?

WhatsApp vazhdon me përditësimet e tij tue huazue mjaft nga Snapchat. Versioni i ri, i vlefshëm përmes përditësimet në ‘store’asht vetëm lëvizja e fundit e Facebook...