Tema: korrigjimi

Presidenti Thaçi: Ky asht plani jem për korrigjim të kufijve (video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folë për korrigjimin e kufijve në emisionin Open në TCH. "Une kam qene shume transparent ne prezentimin e idese...

Thaçi: Përpjekjet për korrigjim e ndaluen dorëzimin e veriut te Milan...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes nji statusi në llogarinë e tij në Facebook, ka shkrue sërish për të drejtën e përfshimjes së Preshevës,...

Veç Haradinaj beson se korrigjimi asht largue nga tavolina – Qe...

Shefi i mediumit prestigjioz, “Politico”, Matthew Karnitschnig, mbasi ka postue nji tekst të gjatë për mbrapaskenat e Samitit të Berlinit, asht ballafaque me komente...

Mustafa flet për kufijt: Ai mundet me i korrigjue vetëm mexhat...

Isa Mustafa, kryetari i LDK's, ka thanë se për partinë e tij kufijt e Kosovës janë të paprekshëm. Shkrimi i plotë: Qytetarë të nderur, Për LDK-në, kufijtë...

Pse SHBA mbështesin idenë e korrigjimit të kufijve? Kush qëndron pas?

Emily Tamkin Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo ka qenë i zënë me Korenë e Veriut, Iranin dhe tash edhe me krizën që shkaktoi zhdukja...

Partitë s’pajtohen, Thaçi përpara me ‘korrigjim’

Përplasja e partive politike rreth dialogut po ja mundëson Presidentit Hashim Thaçi me çue përpara idenë e tij për 'korrigjim të kufijve' me Serbinë. Megjithatë,...

Vucic: Populli serb s’po e pranon korrigjimin e kufijve

Gjatë nji vizite që kishte sot Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, në Kralevë, tha se ajo që ishte mendue si zgjidhje për Kosovën ka...

Harxhi: Korrigjimi i kufijve, ndan Kosovën dhe krijon Serbinë e madhe

Edith Harxhi, drejtuese e 'Albanian Policy Center', ka fol për propozimin e Presidentit Thaçi për ndryshimin e mundshëm të kufijve të Kosovës me Serbinë,...

Gazeta serbe: Korrigjimi po negociohet, por mbrapa perdeve!

Ndonëse Vucic i ka demantue thaniet e Jeremic'it për Blairin, megjithatë, gazeta beogradase ban të ditun se bashkëbiseduesit e saj kanë tregue se “për...

Mustafa i shkruen letër Merkelit për idenë e korrigjimit të kufijve

Kryetari i LDK's, Isa Mustafa, i ka dërgue letër Kancelares Gjermane, Angela Merkel, si dhe 28 ministrave të jashtëm të BE's për qëndrimin e...