Tema: kosnett

Kosova përherë besnike me Amerikën – Haradinaj takon ambasadorin Kosnett

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvillue nji takim sot me Ambasadorin e Shteteve të Bashkueme të Amerikës (SHBA), Philip Kosnett, ku ka thanë...

Ambasadori amerikan viziton Policinë e Kosovës, qe çka u diskutue

Ambasadori amerikan, Philipp Kosnett, ka vizitue sot Policinë e Kosovës. Kjo asht ba e ditun përmes nji komunikate për media. “Sot, në ambientet e Drejtorisë së...

Kosnett: Kriminelët e denuem të luftës nuk kanë vend n’Qeveri

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, tha se kriminelët e denuem të luftës nuk kanë vend në Qeverinë e Kosovës dhe u bani thirrje...

Ambasadori amerikan Kosnett i shkon në zyre Thaçit

Kanë vazhdue vizitat te zyra e Presidencës së Kosovë, mbas ambasadorit francez Didier Chabert, tash te Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka shkue për...

Kosnett: Kështu luftohet terrorizmi

Ambasadori i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Philip Konett, ka thanë se SHBA'të mbesin të përqendrueme në sundimin e ligjit dhe në promovimin e...

Amerikanët nuk negociojnë: Kosnett refuzoi propozimin e Veselit dhe Haradinajt për...

Burime të Periskopit mbrenda takimit të ambasadorit Philip Kosnett me kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj, thonë se këta dy të fundit kanë...
Ramush Haradinaj

Haradinaj flet për taksën, mbas takimit me ambasadorin Kosnett

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka dal në nji konferencë për media mbas takimit me ambasadorin amerikan, Philip Kosnet. Haradinaj ka theksue se biseda në...

Përfundon takimi i Veselit dhe Haradinaj me ambasadorin amerikan, Kosnett

Ka përfundue takimi i thirrun nga kryeparlamentari Kadri Veseli me ambasadorin amerikan Philip Kosnett dhe kryeministrin Ramush Haradinaj. I pari që doli nga takimi dhe...

Kosnett në Kuvend: Nis takimi i ‘nxehtë’ me Veselin e Haradinajn

Ka nisë takimi mes Ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj i thirrun nga Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Ultimatumi që i...

Kosnett uron Kosovën: SHBA ka me qenë gjithmonë me ju!

Ambasadori i Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka urue qytetarët për Ushtrinë. Ai në nji postim në Twitter ka shkrue se...