Tema: Kosova

Qe kend e fajeson Dacic per deshtimin n’Paris

Nisma e Kancelares Angela Merkel dhe Presidentit Emmanuel Macron, për nji takim n'Paris, në përpjekje me zhbllokue dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë - ka...

Departamenti i Shtetit: Kosova dhe Serbia me i lanë provokimet, me...

Shtetet e Bashkueme të Amerikës vazhdojnë me përkrah dialogun, të cilin e ndërmjetëson Bashkimi Europian, për normalizimin e marrëdhanieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, ka...

Vucic: S’e njohim Kosovën edhe po t’i sjellin 350 milionë amerikanë

Presidenti serb, Aleksander Vucic, ka folë për shtyemjen e Samitit të Parisit, i cili planifikohej me u mbajtë me 1 Korrik, e në të...

DASH publikon raportin mbi liritë fetare, flet për lirimin e imamit...

Departamenti Amerikan i Shtetit nxori të Martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë, që përfshinë të dhana për...

Vucic nuk merr pjesë në Lojnat në Minsk, për shkak të...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka konfirmue se ai nuk ishte i pranishëm në hapjen e lojnave sportive europiane në Minsk ‘për shkak të...

Skenari serb për zgjidhjen e çashtjes së Kosovës

Snezana CONGRADIN   Në esencë, pikëpamja serbe për të ashtuquajturën çështje e Kosovës, vështruar përmes historisë, ka qenë gjithmonë e njëjtë – dëbimi i shqiptarëve nga...

Pamje nga paraqitja e shigjetares kosovare në Lojnat Europiane ‘Minsk 2019’...

Shigjetarja nga Kosova, e cila po merr pjesë në Lojnat Europiane “Minsk 2019”, Ardita Zejnullahu, ka garue sot në kualifikimet e disiplinës hark olimpik. Ardita...

Qeveria gjermane: Shtyhet takimi Kosovë-Serbi në Paris

Qeveria gjermane i ka konfirmue Deutsche Welle's, se asht shty pa afat takimi Kosovë-Serbi në Paris Në përgjigjen e shkurtë që i kthehu DW nji...

Ofendoi kosovarët, KF Tirana merr vendim ndaj lojtarit të tyne

Ekipi i KF Tiranës ka vendosë me denue futbollistin e tyne, Jurgen Goxha, që para do dite ofendoi shqiptarët e Kosovës përmes nji komenti...

“Veritas Global”: Kosova ka ma shume dam se dobi nga taksa...

Kompania zvicrane me base ne Gjeneve, Veritas Global, e cila ofron konsulence dhe strategji ekonomike ne krejt boten, ka dale me nji analize ne...