Tema: kosovari

Rrëfimi interesant i Clinton’it: Qe çka bani nji kamarier shqiptar kur...

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, gjatë mbajtjes së fjalimit të tij ka tregue disa ngjarje të tij jetësore që i ka përjetue me kombin shqiptar. Clinton...

Ra në liqen para 5 ditësh: Gjendet trupi i pajetë i...

Edhe nji kosovar në Gjermani ka gjetë vdekjen, mbasi kceu në liqen për me kapë topin, derisa po luente futboll me shokët. Bahet fjalë për...

Ky asht 23 vjeçari nga Prishtina që u vra në Siri...

Edhe nji tjetër kosovar asht vra në zonën e konfliktit në Siri. I vramë në Siri ka mbetë 23 vjeçari, Rron Emini i cili dikur...

Ikja spektakulare e kosovarit nga burgu në Serbi

29 vjeçari nga Podujeva me inicialet M.P. i burgosun në burgun e Prokupljes në Serbi ju ka ikë sot gardianëve gjatë daljes nga spitali...

Presidenti, i tronditun për vrasjen e 7 vjeçarit kosovar në Zvicër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehë ngushëllime për vdekjen e kosovarit shtatëvjeçar, i cili u vra nji ditë ma parë mbas nji sulmi...

Katër policë të Maqedonisë së Veriut arrestojnë dhe rrehin kosovarin në...

Katër policë maqedonë kanë arrestue dhe malltretue fizikisht nji të ri kosovar, në pikën kufitare Kosovë-Maqedoni e Veriut. Nji lexues i Insajderit, ka sjellë pamjet...

Kosovari ban realitet andrrën amerikane (foto)

I lindun në Gjakovë, Pilot në Flotën Ajrore Amerikane tue realizue andrrën në Shtetet e Bashkueme të Amerikës. Ky asht i riu, Edmond Smajli,...

Kosovari që humbi jetën në Hungari, aksidentohet përderisa ishte ‘live’ në...

Nji kosovar ka ndrrue jetë mbramë në njanën nga autostradat e Hungarisë. Viktima mësohet të jetë Beg Morina nga Hasi i Prizrenit. I njajti gjatë kohës...

Serbët në New York kallin flamurin e Kosovës, kosovari rrehet me...

Përleshja që ka ndodhë mbramë, për ditën e Pamvarësisë së Kosovës, në New York, u ba për shkak se disa të ri serbë, kishin...

Ky asht kosovari që vdiq nga aksidenti në Zvicër (foto)

Nji aksident komunikacioni që ndodhi të Premten mbasdite në Göschenen të Zvicrës, i kushtoi me jetë nji kosovari nga Lybeniqi i Pejës. 43 vjeçari simbas...