Tema: kosovari

Ky asht kosovari që shkoi me pshtue McCain’in në Vietnam (video)

Kosovari Muharrem Maralusha asht veteran i luftës së Vietnamit dhe tash asht pensionue në ushtrinë amerikane. Ai ishte pjesë e ekipit që shkoi me pshtue...

Tragjedi e randë në Itali, roboti aksidenton për vdekje punëtorin kosovar

Tragjedi e randë ka ndodhë në nji fabrikë për prodhimin e mobilieve në Treviso të Italisë, ku kosovari 44 vjeçar, Shpejtim Gashi, ka humbë...

Mbytet kosovari në Durrës, thuhet se kishte ardhë nga Amerika

Shënohet nji tjetër ngjarje e randë ne pllazhet shqiptare këtë sezon turistik. Nji 68 vjeçar, i identifikuem si Agur Isufi, ka humb jetën sot mbasi...

Policia serbe arreston mërgimtarin kosovar në kufi

Policia kufitare serbe ka arrestue Ibrahim Matoshin nga Gjilani, por që jeton në Gjermani dhe asht shtetas gjerman. Matoshi asht arrestue në pikën kufitare te...

Mbytet nji kosovar në Durrës

Nji person nga Kosova ka humb jetën sot në Durrës, rreth orës 16:15. Simbas dëshmitarëve ai asht gjet pa sheja jete nga nji i ri dhe...

Kosovari, kryenegociator i Shqipnisë për çeljen e negociatave me BE’n (video)

Kryenegociator i çeljes së negociatave të Shqipnisë me Bashkimin Europian për anëtarësim asht caktue Gent Cakaj. Ai për ABC News ka njoftue se vendimi formal...

Reagon ashpër Pacolli mbas ofendimeve ndaj turistit kosovar në Shqipni (foto)

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reague ndaj hotelit “Ylli i Detit”, i cili gjendet në Durrës. Ku stafi i këtij...

Njihuni me kosovarin, njeriun ma të afërt të Erdogan’it (foto)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, prej shumë vjetesh ka rezervue nji vend për nji shqiptar, të cilit ia ka besue informatat për zhvillimet...

Tragjedi në Gjermani, kosovari vranë gruen tue e qëllue me sopatë

Nji kosovar asht dërgue në psikiatri mbasi vrau gruen e tij me sopatë. Nji person kishte vra gruen e tij me 39 goditje me sopatë...

Shpërthen futbollisti i Kosovës ndaj deklaratës së komentatorit të Shqipnisë se...

Gjatë nji emisioni sportiv në televizionin “Ora News” në Shqipni, komentatori i njoftun i televizionit publik në Shqipni (TVSH), Konstandin Grillo, deklaroi se ai...