Tema: kosovari

Argjentinasja ‘Miss Kosova 2016’ e lidhun me nji kosovar!

Gjatë natës së kalueme asht mbajt eventi Miss Kosova 2016. Përgjatë këtij eventi janë zgjedh dy ma të bukurat dhe kështu janë dhanë dy kunora. Njana...

Qysh e shkaktoi zjarrin kosovari në ‘Malin e Bardhë’ n’Ulqin!

Shtetasi i Kosovës Arif Osmani ka pranue para inspektorëve se ka shkaktue zjarrin në "Mal të Bardh" në Ulqin. Siç shkruen “Pobjeda”, ai hetuesve i...
video

Qe nga ku u qëllue kosovari me armë jashtë burgut të...

Nji i paraburgosun në burgun e Vaqarrit në Shqipni asht qëllue me armë zjarri nga jashtë burgut disa herë nga nji distancë e largët,...

Kosovari thotë se ishte spiun i CIA’s: Jam ba si xhihadist,...

Blerim Skoro, shqiptar i Kosovës, për shkak të nji gabimi tani rrezikon që me u dëbue nga SHBA. New York Times i ka kushtue nji artikull...

Kishte vra çiftin britanik, ky asht shqiptari që u arrestue sot...

Shqiptari i dyshuem për vrasjen dhe zhdukjen e nji çifti britanik të moshuem, asht arrestue në Luxemburg. Emigranti kosovar Ali Qazimaj, 42 vjeç, u...
video

Kosovari Visar Kasa në “The Voice of Austria”

Kangëtari nga Mitrovica, Visar Kasa asht finalist i garës për zanin ma të mirë në Austri, “The Voice of Austria”. Ai ka marrë votat e...