Tema: kryeministri

Haradinaj prin me pagën 2950 eurosh në rajon, qe lista e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe ai i Shqipnisë, Edi Rama, marrin pagat ma të nalta në rajon, ndërkohë kryeministri me pagën ma të...

Presidenti dhe Kryeministri merren në pyetje për ‘gulenistët’

Komisioni Hetimor parlamentar ka me i marrë sot në pyetje Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj, lidhun me deportimin e gjashtë shtetasve turq,...

Kryeministri armen njofton dorëheqjen në televizion

Kryeministri reformator armen, Nikol Pachinian njoftoi sot dorëheqjen në televizion, nji vendim që çon në organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të cilat ai...

Foto e ditës: Kryeministri dhe djaloshi kambëzbathun!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj njihet si lider që asht natyral në paraqitjet e tij në publik. Ai kudo që shkon ndalet dhe flet me...

Kryeministri dhe Presidenti ngushëllojnë familjen Sadikaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes llogarive në Facebook kanë shpreh ngushëllime për familjen Sadikaj, për humbjen tragjike...

Kryeministri në interpelancë për 53 milionët e Bechtel Enka’s

Kuvendi i Republikës së Kosovës mban sot seancën plenare në të cilën ka me u zhvillue interpelanca e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush...

Kryeministri kroat i reagon djalit të Sesel: Serbia asht përgjegjëse për...

Serbia asht përgjegjëse për agresionin në Kroaci, por para kësaj ajo asht përgjegjëse edhe për agresionin dhe luftën në Kosovë, Slloveni e Bosne. Kjo asht...

Seanca e Kuvendit, në rend dite tri interpelanca të Kryeministrit

Kuvendi i Kosovës pritet që sot me i vazhdue punimet e seancës së kalueme, ku në rend dite kanë me qenë tri interpelanca të...

Thellohet kriza politike në Itali – Conte heq dorë nga krijimi...

Giuseppe Conte heq dorë nga formimi i Qeverisë në Itali. Shkak janë ba mosmarreveshjet mes Presidentit Sergio Matarella dhe liderëve të koalicionit ‘Pesë Yjet’ dhe...

Italia me Kryeministër të ri, ky asht fjalimi i parë i...

Mbas rreth dy muej ngërçi politik, Italia së shpejti mundet me krijue Qeverinë e re. Presidenti i Republikës së Italisë Sergio Mattarella ka ngarkue Giuseppe...