Tema: kufijte

A asht Macron i hapun ndaj idesë së shkëmbimit të territoreve?

Agjencia franceze e lajmeve “AFP”, ka shkrue se Presidenti i Francës, Emmanuel Marcon, asht i hapun ndaj idesë për shkëmbim të territoreve, për dallim...

Cili asht qendrimi i Eliot Engel për ndryshimin e kufijve në...

Deputeti amerikan, Eliot Engel, tha të Ejten në Preshevë, se nuk mbështet idetë për shkëmbim territoresh dhe përpjekjet duhen me u përqendrue në arritjen...
ramush haradinaj

Haradinaj: Kushdo që e dha idenë për lëvizje të kufijve ishte...

Kryeministri Ramush Haradinaj i ka quejt amatorë politikë ata që dhanë idenë për lëvizjen e kufijve dhe tha se SHBA'të asnjiherë nuk kanë qenë...

Presidenti Thaçi: Ky asht plani jem për korrigjim të kufijve (video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folë për korrigjimin e kufijve në emisionin Open në TCH. "Une kam qene shume transparent ne prezentimin e idese...

Basha kallxon se çka i kane propozue serbet kur ishte Minister...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklarue për herë të parë se edhe atij, kur ishte Ministër i Jashtëm, i kane propozue prej...

Deklarata e Haradinajt për opcionin e ndamjes së Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thanë se me prekjen e kufijve, Rusia kishte me u ftue me rritë ndikimin e saj në Ballkan. “Hapja e kufijve...

Ambasadori zvicran: Ndryshimi i kufijve nuk funksionon

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, ka thanë sot se Samiti i Berlinit e ka konfirmue randësinë e arritjes së marrëveshjes së gjithanshme...

Deklaratë shumë e fortë e Haradinajt: Kushdo që diskuton temën e...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka mbajtë nji konferencë për media mbas mbledhjes së qeverisë. Haradinaj ka thanë se Kosova asnjiherë s’ka pasë lekundje të...

Ky ishte qëndrimi i Macronit mbrapa dyerve të mbylluna lidhun me...

Gerlad Knaus, ka reague në mënyrë interesante për disa detaje lidhun me Samitin e Berlinit. Drejtori i think-tankut ESI (Iniciativa Europiane për Stabilitet), Gerlad Knaus,...

Pyetet për idenë e ndryshimit të kufijve, kështu i përgjigjet Vucic...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, përsëriti në Berlin se kur asht fjala për idenë e ndryshimit të kufijve, ma s'pari asht e nevojshme me...